pytanie zadane 13 kwietnia 2017 w Kuchnia przez użytkownika Gość
otagowane ponownie 21 czerwca 2019 przez użytkownika

Dwa razy w roku mam ten problem. Kiedy jest czas przestawiania zegarów wszędzie przestawiają się one same, prócz właśnie mojego piekarnika (model Amica EBF 6521 AA FUSION). Wcześniej odłączałam go całego z prądu, z gniazdka i ustawiałam godzinę na nowo. Teraz nie mogę już tak robić, bo jest on w zabudowie i nie da rady go odsunąć. Jak więc mam ustawić odpowiednią godzinę?

1 odpowiedź

odpowiedź 13 kwietnia 2017 przez użytkownika
edycja 1 lutego 2024 przez użytkownika

Porada dotyczy zmiany godziny na piekarniku marki Amica, którego typ jest również podany w pytaniu. Natomiast uważam, że w większości różnych innych piekarników, nie tylko tej firmy, godzinę też ustawia się w taki sam lub bardzo zbliżony, podobny sposób. Ustawianie czasu bieżącego na piekarniku jest opisane w instrukcji obsługi urządzenia, ale jeśli się Wam nie chce jej czytać lub jej nie rozumiecie, to pomoc znajdziecie również w moim wpisie, a także na filmie poniżej. 

piekarnik Amica

Podczas pierwszego podłączenia piekarnika wyświetlą się 0:00 (zera), które będą pulsowały. Tak samo będzie się działo w przypadku zaniku napięcia elektrycznego, czyli prościej mówiąc w przypadku braku lub odłączenia prądu. Wówczas po jego uruchomieniu pojawią się takie właśnie cyfry na wyświetlaczu. Wtedy należy wcisnąć MENU, aż pojawi się symbol funkcji pracy, czyli taki jakby garnek z parą, z trzema kreskami. Symbol ten oznacza właśnie to, że piekarnik jest podłączony do prądu, że pracuje. Następnie korzystając ze strzałek (<  >) ustawiamy aktualną godzinę, a po tej czynności puszczamy strzałki i czekamy około 7 sekund, po czym mamy już ustawiony czas, aktualną godzinę. 

Jeśli natomiast mamy podłączony piekarnik do prądu cały czas i chcemy zwyczajnie zmienić na nim godzinę, to wystarczy, że dwoma palcami - wskazującym i środkowym równocześnie naciśniemy przyciski oznaczone znakami: < i >. Trzymamy tak chwilę, aż usłyszymy sygnał dźwiękowy, po którym odpowiednim przyciskiem (u mnie >) ustawiamy aktualną godzinę. Teraz, tak jak w wyżej opisanym przypadku, puszczamy i czekamy 7 sekund, aż ustawiona godzina się zapisze. Usłyszymy wtedy sygnał dźwiękowy.

ustawianie godziny na piekarniku

zmiana czasu na piekarniku

Jeśli chodzi o ikonkę nad kropką, czyli ten wspomniany już wyżej garnek z parą, to oczywiście musi się ona cały czas świecić. Oznacza ona to, że piekarnik jest gotowy do pracy, jest podłączony do prądu i można zacząć coś w nim piec.

Całość możecie zobaczyć na poniższym filmie:

Natomiast jeśli będziecie chcieli ustawić minutnik na piekarniku, żeby odliczał Wam czas pieczenia, to polecam oddzielny wpis właśnie na ten temat. Termometr, temperaturę pieczenia poszczególnych dań czy ciast, ustawia się za pomocą pokrętła, znajdującego się pod symbolem 0C. 

komentarz 10 marca 2018 przez użytkownika Gość
edycja 10 marca 2018 przez użytkownika

Ostatnio wynikła ciekawa sprawa z zegarami w sprzętach AGD, takich jak np. w tym piekarniku Amica. Zegary w tego typu urządzeniach synchronizują swój zegar, biorąc za wzorzec częstotliwość prądu w sieci z której są zasilane. Od połowy stycznia 2018 roku tajemniczo spadła częstotliwość sieci w całej Europie, w tym także Polsce (więcej na ten temat tutaj). Spadek częstotliwości spowodował, że wszystkie zegary w urządzeniach elektronicznych synchronizujące się w tej sposób spóźniają się o 6 minut! Taka ciekawostka, dlatego warto przestawić zegary do właściwego czasu wink

komentarz 15 września 2019 przez użytkownika Gość

smiley super podpowiedź

...