pytanie zadane 13 kwietnia 2017 w Kuchnia przez użytkownika Gość
otagowane ponownie 21 czerwca 2019 przez użytkownika

Dwa razy w roku mam ten problem. Kiedy jest czas przestawiania zegarów wszędzie przestawiają się one same, prócz właśnie mojego piekarnika (model Amica EBF 6521 AA FUSION). Wcześniej odłączałam go całego z prądu, z gniazdka i ustawiałam godzinę na nowo. Teraz nie mogę już tak robić, bo jest on w zabudowie i nie da rady go odsunąć. Jak więc mam ustawić odpowiednią godzinę?

1 odpowiedź

odpowiedź 13 kwietnia 2017 przez użytkownika
edycja 3 marca 2019 przez użytkownika

Porada dotyczy zmiany godziny na piekarniku marki Amica, ale pewnie w większości też ustawia się ją w ten sam sposób. 

piekarnik Amica

Wystarczy dwoma palcami wskazującym i środkowym równocześnie nacisnąć na przyciski 2 i 3 (w tym modelu), czyli na miejsca oznaczone znakami: < i >. Trzymamy tak chwilę, aż usłyszymy sygnał dźwiękowy. Następnie odpowiednim przyciskiem (u mnie >) ustawiamy aktualną godzinę. Teraz puszczamy i czekamy 7 sekund, aż ustawiona godzina się zapisze. 

ustawianie godziny na piekarniku

zmiana czasu na piekarniku

Oczywiście ta ikonka nad kropką, musi się cały czas świecić. Oznacza ona, że piekarnik jest gotowy do pracy.

Całość możecie zobaczyć na poniższym filmie:

komentarz 10 marca 2018 przez użytkownika Gość
edycja 10 marca 2018 przez użytkownika

Ostatnio wynikła ciekawa sprawa z zegarami w sprzętach AGD, takich jak np. w tym piekarniku Amica. Zegary w tego typu urządzeniach synchronizują swój zegar, biorąc za wzorzec częstotliwość prądu w sieci z której są zasilane. Od połowy stycznia 2018 roku tajemniczo spadła częstotliwość sieci w całej Europie, w tym także Polsce (więcej na ten temat tutaj). Spadek częstotliwości spowodował, że wszystkie zegary w urządzeniach elektronicznych synchronizujące się w tej sposób spóźniają się o 6 minut! Taka ciekawostka, dlatego warto przestawić zegary do właściwego czasu wink

komentarz 15 września 2019 przez użytkownika Gość

smiley super podpowiedź

...