pytanie zadane 26 grudnia 2019 w Kuchnia przez użytkownika
otagowane ponownie 26 grudnia 2019 przez użytkownika

1 odpowiedź

odpowiedź 26 grudnia 2019 przez użytkownika
edycja 26 grudnia 2019 przez użytkownika

Ostatnio spotkałam się też z problemem dotyczącym tego jak ustawić minutnik w piekarniku Amica (model EBF 6521 AA FUSION). Minutnik w piekarniku ustawiamy, gdy chcemy wyznaczyć odpowiedni czas na pieczenie np. ciasta, ale może on też służyć jako stoper do odmierzania czasu np. podczas gotowania jajek. Minutnik nie musi być włączony wyłącznie wtedy, gdy pieczemy coś w piekarniku (gdy piekarnik jest włączony). Sam piekarnik może być wyłączony, a minutnik możemy dowolnie ustawić. Jak to zrobić? Już piszę, ale pokażę też to na filmiku. 

Zakres odmierzania czasu na moim piekarniku Amica wynosi od 1 minuty do 23 godzin i 59 minut. Zazwyczaj ustawiam minutnik na piekarniku, gdy coś piekę, ale też wtedy gdy gotuję jajka na twardo na kuchence (nie mam takiego specjalnego odmierzacza do jajek więc pomagam sobie minutnikiem z piekarnika) lub odmierzam sobie nim czas, gdy mam coś zrobić np. gdy ćwiczę, gdy chcę poczytać parę minut (żeby co chwila nie zerkać na zegarek) itp. Przechodząc do rzeczy, aby ustawić minutnik na piekarniku naciskam na wyświetlaczu sensor 1 (MENU) i trzymam do czasu usłyszenia dźwięku. Wówczas też pojawi się symbol dzwoneczka, który będzie pulsował.

ustawianie minutnika na piekarniku Amica

Potem za pomocą sensorów w kształcie znaków mniejszości i większości lub strzałek (jak kto woli) ustawiam za ile minut ma się piekarnik wyłączyć lub za ile minut ma on zacząć dzwonić np. 15 minut. Potem puszczam wszystko i już. 

ustawianie minutnika na piekarniku

Wyświetlacz wróci do pierwotnego wyglądu, z tym, że pojawi się na nim również ikonka dzwoneczka. Gdy minie ustawiony przez nas czas piekarnik zacznie dzwonić, a ikonka dzwoneczka pulsować. By wyłączyć minutnik na piekarniku wystarczy przytrzymać jeden z sensorów (strzałkę lub MENU) do czasu aż zniknie ikonka dzwoneczka. 

Całość możecie zobaczyć na poniższym filmiku. Ustawiłam tam czas jednej minuty, aby pokazać Wam nie tylko jak ustawić minutnik na piekarniku, ale również jak go wyłączyć. 

P.S. Jeśli nie wyłączycie piszczącego dzwoneczka po upływie podanych wcześniej minut, wówczas piekarnik wyłączy się sam automatycznie po około 7 minutach. 

...