pytanie zadane 1 stycznia 2023 w Różne przez użytkownika

1 odpowiedź

odpowiedź 1 stycznia 2023 przez użytkownika
edycja 1 stycznia 2023 przez użytkownika

Czas karnawałowych zabaw rozpoczęty. We wpisach z poprzednich lat podawałam jak zrobić samodzielnie przebranie za Minionka lub motyla. W tym roku pozostaję w tematyce owadów i pokażę Wam jak przygotować strój pająka. Można go użyć jako przebranie na bal w przedszkolu czy szkole, ale również na Halloween. 

Zaczynamy od przygotowania materiałów. Na początek wybieramy kolor naszego pająka. Ja wybrałam czarny i szary (bo robiłam dwa takie przebrania), więc przygotowałam koszulki z długim rękawem właśnie w tych kolorach. Następnie przygotowałam czarne spodnie, leginsy w kolorze czarnym, z których zrobiłam odnóża, po 4 dla każdego z pająków. Możecie zamiast leginsów użyć np. czarnych grubych rajstop. Spodnie przecinacie na równe części i z jednej strony zszywacie. Z drugiej strony wkłada się otulinę na rury o odpowiedniej długości. Zamiast niej można użyć gąbki (widzicie ją na pierwszym zdjęciu), ale otulinę znacznie łatwiej włożyć do środka. Następnie zszywamy z drugiej strony.

leginsy i gąbka przebranie za pająka

pocięte leginsy

otulina do rur przebranie

Odnóża przyszywamy do koszulki w taki sposób by znalazły się one na linii bioder, czyli tam gdzie koszulka się kończy oraz pomiędzy końcem koszulki a rękawem (okolice brzucha/klatki piersiowej). Myślę, że jest to bardziej widoczne na zdjęciu niżej.

przebranie za pająka jak zrobić

Górna część przebrania za pająka jest gotowa, ale ponieważ pająki mają osiem nóg to potrzebujemy jeszcze dwóch. Wystarczy więc założyć czarne spodnie i już. Nasz pająk ma osiem nóg. 

Na plecach naszego pająka można opcjonalnie doszyć lub dokleić za pomocą kleju na gorąco krzyż, jeśli ma to być pająk krzyżak. Ja zrobiłam jeszcze opaskę z oczami pająka. W tym celu odcięłam pas od leginsów, który i tak mi został i za pomocą kleju na gorąco doczepiłam guziki - białe większe, a na to czarne mniejsze. 

pająk strój na bal

Strój pająka, przebranie za pająka prezentuje się tak. Odnóża pająka połączyłam ze sobą doszywając między nimi sznurek/sznurowadło. Dzięki temu odnóża poruszają się podczas gdy dziecko porusza swoimi rękami. 

pająk kostium strój zrób to sam

...