pytanie zadane 22 października 2022 w Muzyka przez użytkownika Gość

1 odpowiedź

odpowiedź 22 października 2022 przez użytkownika
edycja 7 sierpnia 2023 przez użytkownika

Zespół muzyczny Blue Cafe miał 2 wokalistki. Od początku swojej działalności, czyli od roku 1998 przewinęło się przez niego właśnie tyle utalentowanych wokalistek. Blue Cafe specjalizuje się muzyce typu pop z elementami acid jazu, soulu, funky oraz rytmów latynoskich. 

Pierwszą wokalistką zespołu Blue Cafe, która śpiewała w nim od początku założenia zespołu do roku 2004, czyli przez sześć lat, była Tatiana Okupnik. To właśnie podczas współpracy z nią powstał pierwszy singiel Español, który później znalazł się w albumie Fanaberia. 

Tatiana Okupnik odeszła z zespołu w 2005 roku i od tego czasu działa solo jako piosenkarka. Jej pierwsza solowa piosenka nosi tytuł Don't Hold Back. Prócz występów na muzycznych scenach, Okupnik można było również oglądać w takich programach rozrywkowych jak: Dancing with the Stars. Taniec z gwiazdami, Gwiazdy tańczą na lodzie czy X Factor.


Drugą wokalistką zespołu Blue Cafe była i jest nią do tej pory Dominika Gawęda. Zespół wybrał ją w programie muzycznym Szansa na sukces, w którym to prócz niej narodziło się wiele znanych do dziś piosenkarek. Pierwszym singlem zespołu z nową wokalistką była piosenka Baby, baby, znajdująca się w albumie Ovosho.


Zespół Blue Cafe założył Paweł Rurak Sokal, który również gra w nim na gitarze i instrumentach klawiszowych. Zespół przez całe lata swojej działalności koncertował na scenach wielu krajów. Poza Polską grał koncerty w Stanach Zjednoczonych, Belgii, Francji, Hiszpanii i Kanadzie. 

...