pytanie zadane 4 maja 2022 w Filmy i seriale przez użytkownika

1 odpowiedź

odpowiedź 4 maja 2022 przez użytkownika
edycja 4 maja 2022 przez użytkownika

"Nieparzyści" to serial dokumentalny, a bardziej telenowela dokumentalna wyreżyserowana przez Ewę Straburzyńską. Serial nakręcono na przełomie 1999/2000 roku i przedstawia on osoby będące klientami biur matrymonialnych, mieszczących się w takich polskich miastach jak: Lubań, Opole i Wrocław. 

Oglądając kolejne odcinki "Nieparzystych" poznajemy ich imiona, historię i towarzyszymy w poszukiwaniach 'drugiej połówki'. Nikt z bohaterów telenoweli nie chce być samotny, dlatego szuka pomocy m.in. w ofertach biur matrymonialnych.
Czy bohaterom uda się znaleźć wymarzoną partnerkę, odpowiedniego partnera? Tego dowiecie się z odcinków serialu, które możecie obejrzeć np. na tvp.vod.pl. Wszystkich odcinków serialu "Nieparzyści" jest 12 plus jeden dodatkowy odcinek, z którego dowiadujemy się co zmieniło się w życiu bohaterów po emisji serialu. 

Nie chcę zdradzać całej fabuły serialu, bo warto go obejrzeć samemu, natomiast po krótce przedstawię klientów biur, którzy pojawiają się w filmie. Przedział wiekowy jest bardzo szeroki, od młodziutkich po starsze, dojrzałe i doświadczone osoby. 

1. Jola
Ma 31 lat i czworo dzieci. W serialu spotykała się z Krzysztofem, który również był klientem biura matrymonialnego we Wrocławiu. 

2. Marek
Ma 34 lata. Mieszka od siedemnastu lat w Chicago, gdzie pracuje na lotnisku. Oprócz tego prowadzi szkołę kung-fu. Spotykał się z Kasią. 

3. Anna
Najstarsza bohaterka w serialu; ma 83 lata; nazywana Królową Życia. W odcinkach poznajemy też jej wnuka Macieja, który przyleciał z Anglii, gdy zachorowała i się nią opiekował. Zawsze wesoła, pogodna i młoda duchem (wcale nie czuła się na tyle lat ile miała). 

4. Marian Chomiczewski pseudonim Prezes
Ma 60 lat. Polski biznesmen. Był czterokrotnie żonaty. W serialu występuje ze swoim asystentem Piotrem oraz z psem. Zawsze wesoły, z poczuciem humoru. W serialu spotykał się z panią Danutą i panią Wandą. 

5. Leszek
Ma 52 lata; jest rozwodnikiem. Pracował jako górnik, jest na emeryturze. 

6. Grażyna
Ma 46 lat; jest po trzech rozwodach. Ekspedientka i kierowniczka działu w sklepie monopolowym. Spotykała się z Marianem. 

7. Tadeusz
Ma 69 lat, jest wdowcem. Uwielbia śpiewać. 

8. Magda
Ma 23 lata i studiuje zarządzanie finansami. W serialu brała udział w wyborach Miss Lubania, a później dostała pracę jako prezenterka lokalnej telewizji. Podczas zdjęć do telenoweli poznaliśmy jej rodzinę. 

9. Danuta
Ma 57 lat. Wdowa, emerytka. Spotykała się z Prezesem. 

10. Kasia
Ma 23 lata. Mieszka w Świdnicy. Studiuje marketingSpotykała się z Markiem. 

11. Krzysztof
Pracownik magazynu w hurtowni armatury sanitarnej. W serialu spotyka się z Jolą, bohaterką tej telenoweli, ale także z innymi kobietami. 

12. Irena
Wdowa. Pochodzi z Chojnowa. Kobieta ta uwielbia tańczyć, chodzi na różne dancingi i dyskoteki dla samotnych. Wszędzie porusza się za pomocą swojego roweru Wigry. Poszukuje mężczyzny, który będzie przypominał jej zmarłego męża i przede wszystkim będzie dobrze tańczył. 

13. Mateusz
Ma 46 lat, jest wdowcem i wychowuje dwoje dzieci: syna i córkę. W serialu poznajemy go w momencie, gdy akurat stracił pracę. 

14. Marian
Ma 42 lata i jest oficerem wojska polskiego w stopniu majora. Ma dwóch synów. Lubi tańczyć. Spotykał się z Grażyną.

Nieparzyści - Co dalej? 

Losy wszystkich osób jakie wystąpiły w serialu, reżyserka opowiedziała pół roku, po skończonych do niego zdjęciach. 

Jola, mama czwórki dzieci dzięki serialowi poznała pana Jasia. Odezwał się do niej już po zdjęciach do serialu i zamieszkał u Joli wraz z jej dziećmi.
Krzysztof po serialu nadal szuka swojej wybranki.
Grażyna po półrocznej przerwie od występu w serialu nadal pozostaje sama i szuka tej prawdziwej miłości.
Prezes Marian Chomiczewski zmarł prawdopodobnie na zawał serca, podczas wyjazdu w sprawach biznesowych na Ukrainę.
Mateusz, ojciec dwójki dzieci nadal pozostaje samotny. 
Pani Irena w serialu szukała partnera do tańca, a nie męża. 
Magda po serialu poznała chłopaka. 

komentarz 9 czerwca 2022 przez użytkownika Gość
Oo pamietam jak oglądałam ten serial w młodości leciał w TV. Swietny tylko ciekawe czemu nie pokusili się o więcej sezonów.
komentarz 28 czerwca 2022 przez użytkownika Gość
Dobrze ze opisaliście co dalej, tylko szkoda ze tylko pół roku. Ciekawe jak dziś żyją bohaterowie tych seriali.
komentarz 19 września 2022 przez użytkownika Gość
Fajny ten serial, dziś leci w tvp dokument
komentarz 27 października 2022 przez użytkownika Gość
Dajecie znać co u bohaterów serialu. Każdy kto oglądał ten dokument zastanawia się jak potoczyły się ich losy...
...