pytanie zadane 4 maja 2022 w Filmy i seriale przez użytkownika

1 odpowiedź

odpowiedź 4 maja 2022 przez użytkownika

"Nieparzyści" to serial dokumentalny, a bardziej telenowela dokumentalna wyreżyserowana przez Ewę Straburzyńską. Serial nakręcono na przełomie 1999/2000 roku i przedstawia on osoby będące klientami biur matrymonialnych, mieszczących się w takich polskich miastach jak: Lubań, Opole i Wrocław. 

Oglądając kolejne odcinki "Nieparzystych" poznajemy ich imiona, historię i towarzyszymy w poszukiwaniach 'drugiej połówki'. Nikt z bohaterów telenoweli nie chce być samotny, dlatego szuka pomocy m.in. w ofertach biur matrymonialnych.
Czy bohaterom uda się znaleźć wymarzoną partnerkę, odpowiedniego partnera? Tego dowiecie się z odcinków serialu, które możecie obejrzeć np. na tvp.vod.pl. Wszystkich odcinków serialu "Nieparzyści" jest 12 plus jeden dodatkowy odcinek, z którego dowiadujemy się co zmieniło się w życiu bohaterów po emisji serialu. 

Nie chcę zdradzać całej fabuły serialu, bo warto go obejrzeć samemu, natomiast po krótce przedstawię klientów biur, którzy pojawiają się w filmie. Przedział wiekowy jest bardzo szeroki, od młodziutkich po starsze, dojrzałe i doświadczone osoby. 

1. Jola
Ma 31 lat i czworo dzieci. W serialu spotykała się z Krzysztofem, który również był klientem biura matrymonialnego we Wrocławiu. 

2. Marek
Ma 34 lata. Mieszka od siedemnastu lat w Chicago, gdzie pracuje na lotnisku. Oprócz tego prowadzi szkołę kung-fu. Spotykał się z Kasią. 

3. Anna
Najstarsza bohaterka w serialu; ma 83 lata; nazywana Królową Życia. W odcinkach poznajemy też jej wnuka Macieja, który przyleciał z Anglii, gdy zachorowała i się nią opiekował. Zawsze wesoła, pogodna i młoda duchem (wcale nie czuła się na tyle lat ile miała). 

4. Marian Chomiczewski pseudonim Prezes
Ma 60 lat. Polski biznesmen. Był czterokrotnie żonaty. W serialu występuje ze swoim asystentem Piotrem oraz z psem. Zawsze wesoły, z poczuciem humoru. W serialu spotykał się z panią Danutą i panią Wandą. 

5. Leszek
Ma 52 lata; jest rozwodnikiem. Pracował jako górnik, jest na emeryturze. 

6. Grażyna
Ma 46 lat; jest po trzech rozwodach. Ekspedientka i kierowniczka działu w sklepie monopolowym. Spotykała się z Marianem. 

7. Tadeusz
Ma 69 lat, jest wdowcem. Uwielbia śpiewać. 

8. Magda
Ma 23 lata i studiuje zarządzanie finansami. W serialu brała udział w wyborach Miss Lubania, a później dostała pracę jako prezenterka lokalnej telewizji. Podczas zdjęć do telenoweli poznaliśmy jej rodzinę. 

9. Danuta
Ma 57 lat. Wdowa, emerytka. Spotykała się z Prezesem. 

10. Kasia
Ma 23 lata. Mieszka w Świdnicy. Studiuje marketingSpotykała się z Markiem. 

11. Krzysztof
Pracownik magazynu w hurtowni armatury sanitarnej. W serialu spotyka się z Jolą, bohaterką tej telenoweli, ale także z innymi kobietami. 

12. Irena
Wdowa. Pochodzi z Chojnowa. Kobieta ta uwielbia tańczyć, chodzi na różne dancingi i dyskoteki dla samotnych. Wszędzie porusza się za pomocą swojego roweru Wigry. Poszukuje mężczyzny, który będzie przypominał jej zmarłego męża i przede wszystkim będzie dobrze tańczył. 

13. Mateusz
Ma 46 lat, jest wdowcem i wychowuje dwoje dzieci: syna i córkę. W serialu poznajemy go w momencie, gdy akurat stracił pracę. 

14. Marian
Ma 42 lata i jest oficerem wojska polskiego w stopniu majora. Ma dwóch synów. Lubi tańczyć. Spotykał się z Grażyną.

Nieparzyści - Co dalej? 

Losy wszystkich osób jakie wystąpiły w serialu, reżyserka opowiedziała pół roku, po skończonych do niego zdjęciach. 

Jola, mama czwórki dzieci dzięki serialowi poznała pana Jasia. Odezwał się do niej już po zdjęciach do serialu i zamieszkał u Joli wraz z jej dziećmi.
Krzysztof po serialu nadal szuka swojej wybranki.
Grażyna po półrocznej przerwie od występu w serialu nadal pozostaje sama i szuka tej prawdziwej miłości.
Prezes Marian Chomiczewski zmarł prawdopodobnie na zawał serca, podczas wyjazdu w sprawach biznesowych na Ukrainę.
Mateusz, ojciec dwójki dzieci nadal pozostaje samotny. 
Pani Irena w serialu szukała partnera do tańca, a nie męża. 
Magda po serialu poznała chłopaka. 

...