pytanie zadane 22 stycznia 2022 w Internet przez użytkownika

1 odpowiedź

odpowiedź 22 stycznia 2022 przez użytkownika
edycja 21 maja 2022 przez użytkownika

Bardzo lubimy oglądać podróżnicze vlogi z różnych zakątków świata i pewnie takich osób  i w wśród Was jest sporo. Bo kto nie lubi popatrzeć na piękne widoki, poznać inną kulturę czy zwiedzić świat choćby wirtualnie? Dlatego zainteresowani tym tematem, postanowiliśmy stworzyć listę wszystkich polskich kanałów podróżniczych na YouTube. Na liście będą znajdować się bardziej, jak i mniej znane kanały youtubowe związane z podróżowaniem i turystyką. Zatem zapraszamy do zerkania na poniższą listę.

Poniższa lista jest prawdopodobnie największą bazą kanałów podróżniczych na YT w polskim Internecie.
 

BezPlanu (link do kanału)
Na kanale przedstawione są podróże Bartka Czukiewskiego po różnych zakątkach świata. Nie zawsze są to podróże bezpieczne, a już na pewno nie są to podróże ustalane w jakimś planie wycieczek. Są to spontaniczne wyjazdy i nagrywanie tego co akurat się wokół dzieje...zresztą jak sama mówi nazwa kanału "bez planu"


Przez świat na Fazie (link do kanału)
Razem z Dawidem Fazą Fazowskim, pochodzącym z Górnego Śląska, zwiedzicie świat... autostopem. Podróżując w ten sposób Faza zwiedził już m.in. Amerykę Południową, Albanię, Afrykę, Azję i wiele, wiele innych krajów świata. Koniecznie zobaczcie jak to jest podróżować na pieszo i jak łapie się stopa. 
 

Jachtem przez świat - SailOceans (link do kanału)
Kanał rodziny Dawidowskich, którzy zamiast domu kupili trimaran i zwiedzają świat mieszkając na nim. Ania i Bartek wraz z dwójką swoich synów postanowili wyjść poza system i zamieszkali na żaglówce Poly. Dzięki pływającemu domowi dziś są na Karaibach, a jutro mogą być tam gdzie tylko będą chcieli, w zupełnie innym zakątku świata. 
 

Planeta Abstrakcja (link do kanału)
Kanał założony przez ludzi, którzy podróżując chcą bliżej poznać ludzi, ich życie, marzenia, codzienność. Z ich opowieści poznamy świat z różnych perspektyw, jedno miejsce przedstawione ze strony wielu ludzi, gdzie każdy z rozmówców widzi go inaczej. Ola i Borys to vlogerzy i podróżnicy wędrujący po całym świecie. Byli już w Ameryce Południowej, Azji, Iranie, Afganistanie. 
 

Vlog Casha (link do kanału)
Razem z Cashem zwiedzicie pół świata, a oglądając jego filmy poczujecie się jakbyście tam byli na wycieczce. Cash zwiedził m.in. Kubę, USA, Meksyk, Irak, Kolumbię, Serbię, Azję, Australię, Serbię, Ukrainę i wiele innych. Czasami nagrywa on swoje vlogi zapraszając jakiegoś innego youtubera lub on jest u kogoś gościem na vlogu. 
 

Wojciech Siryk (link do kanału)
Wojciech Siryk przemierza świat szukając najbogatszych miejsc na świecie, zarówno pod względem gospodarki, społeczeństwa i historii. Dziennikarz dostarcza nam wszelkich wiadomości dotyczących danego państwa, a cały materiał możemy oglądać w jego programie podróżniczym "Ten Świat Jest Nasz". 


Krzysztof Gonciarz (link do kanału
Polski youtuber i vloger mieszkający obecnie w Tokio. Nagrywa on filmiki o Japonii, Arktyce, Europie, Azji, Ameryce Północnej, ale również o sobie. Tworzy także podcasty, a prócz podróżniczych vlogów kręci też filmy lifestylowe.
 

Podróże Busem Przez Świat (link do kanału)
Ola, Karol i Gaja to rodzina podróżująca po świecie busem. Busem, który jest przerobiony tak, by był samowystarczalny i dostosowany do potrzeb ich właścicieli. Zjechał on już 500 000 km i był w takich miejscach na świecie jak np.: Madera, kraje Europy, kraje koła podbiegunowego, USA, Kanada... Łącznie było to ponad 50 państw na pięciu kontynentach.
 

Gdzie Bądź (link do kanału)
Para Piotra i Zońki, którzy tworzą razem program podróżniczo-obyczajowo-rozrywkowy. Razem z nimi przeżyjecie niesamowite przygody w każdym zakątku świata: w Kanadzie, Chinach, Polsce, Europie, Ameryce Północnej, Afryce, Australii i Oceanii czy w Azji. 
 

UcieczkaDoRaju (link do kanału)
Damian kręci vlogi ze swojego pobytu w przysłowiowym raju. Aktualnie znajduje się na jednej z filipińskich wysp, gdzie żyje wraz ze swoją rodziną, poznaje kulturę mieszkańców Filipin i odwiedza ciekawe miejsca w tym zakątku Ziemi. 
 

Globstory (link do kanału)
Kaja i Mateusz prowadzą kanał Globstory już od dobrych kilku lat. W tej dwuosobowej ekipie przemierzają świat i pokazują go takim jakim jest, byśmy i my mogli go lepiej poznać, zaciekawić się, zobaczyć coś nowego. Globstory odwiedzili już takie kraje jak m.in.: Ukraina, Portugalia, Iran, Gruzja, Grecja, Kuba, Sri Lanka, Tajlandia, Kambodża, Laos, Wietnam, Meksyk, Rumunia, Kirgistan, Gambia, Jordania, Tanzania, Bułgaria, Zanzibar czy Ekwador. 


MyDreamland (link do kanału)
Vlogi Uli, która swojego czasu nagrywała filmiki razem z Bartkiem z BezPlanu. Była to wtedy ich podróż skuterem przez Azję. Na jej kanale możecie zobaczyć podróże po azjatyckich krajach, ale również zwiedzanie ciekawych miejsc w Polsce. 
 

Weronika Truszczyńska (link do kanału)
Weronika od 2015 roku mieszka w Szanghaju, gdzie studiuje na Uniwersytecie Donghua. Na swoim kanale opowiada o tym, jak wygląda życie codzienne w jednym z miast Chińskiej Republiki Ludowej. Mówi o azjatyckiej kuchni, zakupach, pracy, nauce, mieszkaniu, przyrodzie i w ogóle o wszystkim co dzieje się w tym kraju. 
 

Roman FanPolszy (link do kanału)
Roman Maximow to youtuber oraz przewodnik turystyczny, pochodzący z nieuznawanego oficjalnie państwa, jakim jest Naddniestrze. Obecnie mieszka on w stolicy Polski, a na jego vlogach możemy obejrzeć filmy zarówno z jednego, jak i drugiego kraju. Pokazuje on w nich różnice kulturowe, styl życia czy ciekawostki dotyczące Polski jak i Naddniestrza. 
 

Autostopem Na Koniec Świata (link do kanału)
Jest to kanał o charakterze podróżniczo-survivalowo-antropologicznym. Główny autor kanału Michał zabiera swoich widzów na wycieczki po nieznanych zakątkach świata. Co więcej patroni kanału mogą zwiedzać miejsca razem z nim poprzez video czat, a dodatkowo mogą się z nim spotkać osobiście po podróży. Na jego kanale zobaczycie filmy z Azji, Europy, Ameryki i wielu innych ciekawych miejsc. 
 

PodróżoVanie (link do kanału)
Kasia i Łukasz to podróżnicy i vlogerzy zwiedzający świat za pomocą campera - vana. Kupili go jeszcze jak mieszkali i pracowali w Anglii, przebudowali go tak był jeżdżącym domem i ruszyli przed siebie. Byli nim m.in. w Turcji, Bułgarii, Amsterdamie, Wiedniu, Portugalii, Hiszpanii, Francji i wielu innych krajach. Z ich filmów dowiecie się ponadto jak się żyje w camperze, jakie rozwiązania ułatwiające życie można w nim zastosować lub jak przechowywać w nim wszystkie potrzebne rzeczy. 
 

Kołem Się Toczy (link do kanału)
Jest to vlog podróżniczy połączony z dawką porad filmowo-montażowych. Karol autor vloga podróżuje po świecie za pomocą roweru, ale też piechotą, autostopem lub samolotem. W taki sposób odwiedził on Maderę, Bieszczady, Sardynię, Mazury, Słowenię, Tatry, Albanię, Armenię, Austrię, Bałkany, Azję Środkową, Białoruś, Bułgarię i wiele innych państw i inspirujących miejsc. 
 

Fifty na Pol (link do kanału)
Kasia założycielka kanału jest Amerykanką pochodzenia polskiego. Na swoim kanale pokazuje życie w Stanach, ogólne ciekawostki o tym kraju, vlogi na temat amerykańskiego jedzenia, świąt i ogólnie stylu życia. Obecnie Kasia mieszka w Japonii. 
 

Foxes in Eden (link do kanału
Podróżnicy i vlogerzy - Zosia i Kuba - podróżują po świecie vanem, prowadząc tzw. vanlife. Prowadząc taki styl życia zwiedzili już m.in.: Grecję, Norwegię, Estonię, Łotwę, Szwecję, Albanię, Macedonię, Serbię itp., a nagrania te możecie obejrzeć na ich kanale na YT. 
 

Pozdro z KRLD (link do kanału)
Emil Truszkowski to jedyny polski youtuber i vloger, który opowiada o życiu w Korei Północnej. Z wykształcenia jest japonistą i obecnie mieszka w Tokio. Organizuje on również wycieczki po tym najmniej znanym kraju świata, ale jeśli nie możesz się na taką wycieczkę wybrać fizycznie, to wystarczy, że obejrzysz vlogi Emila. 
 

Arkady Fiedler - PoDrodze (link do kanału)
Kanał ten prowadzi Arkady Paweł Fiedler, który zasłynął z tego, że samochodem w pełni elektrycznym jako pierwszy przejechał Afrykę. Ponadto przemierzył on Afrykę i Azję maluchem, z której to podróży filmy są na kanale. Prócz tego, że jest on podróżnikiem jest również pasjonatem motoryzacji, producentem filmów podróżniczych i autorem tekstów. 
 

Wędrowne Motyle (link do kanału)
Vlog podróżniczy Ani i Marcina, którzy wędrując pokazują piękne widoki, opowiadają o danym miejscu wplatając w opowieści różne ciekawostki, a także raczą nas historią, wydarzeniami historycznymi z miejsca, w którym akurat są. Wędrowne motyle jednocześnie bawią i uczą. Na kanale znajduje się mnóstwo materiałów Polski, ale również ta kich krajów jak: Wilno, Czechy, Rzym, Śląsk Cieszyński, Szwajcaria, Maroko, Barcelona, Wiedeń, Sycylia i wiele innych.
 

Ochtabiński (link do kanału)
Damian Ochtabiński to przede wszystkim fotograf, który swoją pasję połączył z drugim zainteresowaniem jakim jest podróżowanie. Na jego kanale możecie obejrzeć miejsca, które zwiedził, ale również dowiecie się czym i jak filmować czy robić zdjęcia z podróży. Kanał Ochtabiński jest poświęcony głównie wycieczkom górskim. 
 

Pyra w Korei (link do kanału)
Jest to kanał Agnieszki, która pochodzi z Poznania, ale na obecnie mieszka w Korei Południowej. Tam poznała swojego męża, który jest Koreańczykiem i teraz razem nagrywają vlogi dotyczące wszelakich tematów związanych z Koreą. 
 

Chłopaki w podróży (link do kanału)
To pięcioosobowa ekipa podróżująca po świecie starymi samochodami. Na co dzień pracują oni w branży filmowo-telewizyjnej, a  wolnych chwilach podróżują i nagrywają z podróży ciekawe filmy dokumentalne. Filmy te podzielone są na sezony, a każdy z nich na odcinki.  
 

KamperManiak (link do kanału)
Aldona i Daniel to podróżnicy, którzy zjeżdżają świat za pomocą Groszka, czyli ich zielonego kampera. Podróżują nim już od ponad 12 lat i jak do tej pory zwiedzili kawał świata: Grecję, Albanię, Macedonię, Bałkany, Kosowo, Serbię, Rumunię, Mołdawię, Białoruś, Gruzję, Turcję, Ukrainę, Rosję oraz naszą piękną Polskę. 
 

Vincent Van (link do kanału)
Marcin jest autorem filmów znajdujących się na kanale. Na nim pokazuje swojego campera, który różni się od innych tym, że jest przepięknie pomalowany. Na pewno zauważylibyście go od razu z daleka. Poza tym dostosował go tak, by móc nim podróżować, głównie po Europie. 


Sebastian Barycza (link do kanału)
Sebastian Barycza na swoich vlogach pokazuje jak się żyje w USA. Na wcześniejszych filmach możemy też obejrzeć filmy z innych zakątków świata. 


Camper Australia Trip (link do kanału)
Para Kamil i Ewa zakupili kampera z 1987 roku i udali się w podróż nim do Australii. Po drodze tej dalekiej wycieczki nagrywają vlogi, które możecie obejrzeć na ich kanale. Obecnie za pomocą amerykańskiego kampera para udała się na wycieczkę nim po Europie, z czego również zdaje sukcesywnie relacje. 
 

Autostopem Dookoła Świata (link do kanału)
Trzech przyjaciół, którzy autostopem i jachtostopem zwiedzają świat. Filmy na ich kanale podzielone są na dwa sezony. Z pierwszego dowiemy się więcej o podróżach przez Europę i Amerykę Środkową, a z drugiego o podróży przez Pacyfik do Australii. 
 

Podróże z Maciejem (link do kanału)
Maciej nagrywa filmy właściwie z każdego zakątka jaki tylko go zainteresuje. Są to natomiast miejsca raczej dzikie, ciche i oddalone od gwarnych tłumów. Oglądając filmy na jego kanale poznasz bliżej Norwegię, Maroko, Portugalię, Hiszpanię, Bułgarię, Bałkany, Wielką Brytanię, Indonezję, Azję, Tanzanię, Gruzję, Kubę, Maderę, Macedonię oraz Polskę. 

Tomasz Slowinski USA (link do kanału)
Tomek mieszka w USA od 2014 roku i nagrywa vlogi poświęcone Nevadzie i ogólnie Stanom Zjednoczonym. Na filmach możecie poznać bliżej najpiękniejsze i najciekawsze miejsca tego państwa oraz ogólnie zobaczyć jak się tu żyje. 

Marian na świcie (link do kanału)
To kanał podróżnika Marcina, który przemierza świat autostopem. Na filmach zobaczycie podróże głównie po wschodniej części naszego globu. 

Zieloni w podróży (link do kanału)
Mateusz i Darek to dwóch kolegów, którzy podróżują po górskich szlakach. Pokazują ciekawe miejsca, przepiękne widoki i opowiadają jak przygotować się do górskich wycieczek. 

InterAmeryka Podróże (link do kanału)
To kanał poświęcony podróżom po Stanach Zjednoczonych. Autor pokazuje w nim różne ciekawe miejsca w Ameryce m.in. dom z filmu Kevin sam w domu. 

Krzysztof Kryza (link do kanału)
Krzysztof to osoba, która od ponad dwudziestu lat zajmuje się fotografią, a teraz również filmowaniem. Dzięki takiej pasji możemy bliżej poznać świat i zakątki przedstawiane przez niego na kanale. Zwiedził m.in.: Azję Południowo-Wschodnią, Afrykę, Wyspy Koralowe, Madagaskar, Indonezję, Amazonię, Syberię, Polinezję, Syberię, Amerykę Południową. 


Somos Dos (link do kanału)
To kanał mamy Asi i córki Gai, które od ponad siedmiu lat razem przemierzają świat. Zwiedziły już Amerykę Łacińską i Azję poruszając się za pomocą nóg oraz autostopu. Dziewczyny co jakiś czas przeprowadzają live na vlogu, więc możemy być z nimi i na bieżąca dowiadywać się co u nich i gdzie są. 


Los Wiaheros (link do kanału)
Alicja i Andrzej to para pracująca zdalnie i jednocześnie podróżująca. Łączą oni przyjemne z pożytecznym. Głównie zajmują się prowadzeniem bloga z podróży, a kanał na YT jest tylko uzupełnieniem treści z bloga, ale nie ulega wątpliwości, że oba miejsca są również ciekawe i wciągające. Środkiem lokomocji jest tu głównie rower. 
 


Kanały nieaktywne

Poniżej znajduje się lista kanałów podróżniczych, które obecnie nie publikują filmów.
 

VLOG Podróż przez Azje (link do kanału)
Kanał stworzony po to, by przybliżyć wszystkich Azję. Para podróżuje po tym kontynencie i zdaje relacje ze swoich wycieczek. Odwiedza m.in. takie azjatyckie kraje jak: Tajlandia, Malezja, Laos, Singapur, Hong Kong, Indie, Tajwan, Korea i Sri Lankę. Poza tym na kanale znajdują się vlogi z innych miejsc na świecie. 
 

Marcy Shan (link do kanału)
Marcelina prowadzi kanał na YT, gdzie nagrywa filmiki z życia w Dubaju. Pokazuje ciekawe miejsca nie tylko turystyczne jakie można tam zwiedzić będąc w tym pięknym kraju. 


Jeśli uważacie, że kogoś pominęliśmy lub znacie jeszcze jakichś znanych polskich youtuberów - podróżników to dajcie nam koniecznie znać w komentarzach poniżej, a na pewno umieścimy ich na naszej liście. 

komentarz 26 stycznia 2022 przez użytkownika Gość

Aż tyle tych kanałów?!surprise

Przecież życia mi zabraknie żeby je wszystkie obejrzeć, bo uwielbiam kanały podróżników po całym świecie.

komentarz 6 lutego 2022 przez użytkownika Gość

Przeczytałem na wykopie, bo tam listę ktoś zarzucił że w tym zestawieniu brakuje Jak To Daleko i Pan i Pani Spakowani. Ten drugi ma mało subów, ale ten pierwszy już kilkadziesiąt tys, ma.

komentarz 7 lutego 2022 przez użytkownika Gość
edycja 7 lutego 2022 przez użytkownika

Do listy można jeszcze dodać wiele kanałów. Niektóre są obecnie nieaktywne lub zmieniły treści jakie pokazują, niemniej zawierają wiele vlogów podróżniczych. Czasem najlepiej przeglądać zawartość niektórych od najstarszych do najnowszych.

Aktywne:

 • Aiko i Emil (ten sam youtuber co ma też kanał Pozdro z KRLD, warto dodać tą informację) – pokazuje życie w Tokio + podróżuje po Japonii
 • Dobrze Pojechane – przez jakiś czas mieszkali w Australii, odbyli podróż dookoła tego kontynentu.
 • Iza Handerek – wypromował ją BezPlanu, pokazuje w bardzo ładnych ujęciach Amerykę Południową.
 • Japońska Prowincja – mieszka w okolicach miasta Oita, na południu Japonii. Pokazuje wiele miejscowych szlaków górskich i innych ciekawych, nieznanych nam w Polsce miejsc w południowej Japonii.
 • Kapitan Azja – mieszka(ł?) w Kambodży, pokazał ciekawie Angkor Wat.
 • Na przekór – żyje od paru lat w Wietnamie
 • Nomad by Nature – pokazuje Amerykę Łacińską
 • Trip Hunter – kamperem przejechał drogę 66, odwiedził Dominikanę. Obecnie mieszka w Los Angeles.
 • Śladami Polonii – pokazuje życie polonii w Ameryce Południowej, chętnie odwiedza miejscowych Polaków w mało turystycznych miejscach.
 • Raport z Akcji – kiedyś żył w Chinach, teraz w Kambodży
 • Patryk Suracki – vlogi podróżnicze z różnych krajów tworzone dla jakiejś polskiej prywatnej telewizji lokalnej.
 • Marta Sielska – żyje w Tajlandii
 • Paweł Gołdych – mieszkał w Dubaju i przez jakiś czas w Tajlandii
 • Piotr Polo Przywarski - Bucket List; Podróże Wojownika – podróżnicy, byli w wielu krajach

Nieaktywne:

 • Kącik Hani – była to starsza pani (około 60-letnia) nagrywająca życie w Perth, Australii Zachodniej. Odwiedzała też ciekawe miejsca w Australii w swym kamperze. Od paru lat nie żyje, zmarła na raka.
 • Serafy w Australii – ciekawe są materiały z ich podróży po USA, dlatego najlepiej oglądać ich vlogi od najstarszych. Od paru lat osiedli na stałe i przestali nagrywać.
 •  Australijskie Sokoły; Życie w Australii; Australia Oczami AsiNasza Emigracja - Australia – kanały o życiu i podróżowaniu po Australii, przestali nagrywać wiele lat temu.
 • Mariola wpodrozy – kilkukrotnie odwiedzili Azję Południowo-Wschodnią; w 2015 i rok później w 2016 roku przejechali Tajlandię, Kambodżę i Wietnam na rowerach. Od czasu kiedy urodziło się im dziecko jakość vlogów spadła, potem przestali nagrywać.
komentarz 7 lutego 2022 przez użytkownika

Dzięki za wyczerpującą listęyes

Tak świetnie napisane, że już nie dodajemy tego do artykułu, tylko niech zostanie w komentarzu. Świetna robota.

komentarz 16 lutego 2022 przez użytkownika Gość

Lista dodana do zakładek. Choć oglądania to będę miał na kilka latwink

komentarz 13 marca 2022 przez użytkownika Gość
Lista złoto, że się też wam chciało to wszystko zebrać w całość, sporo czasu musiało to kosztować.

ale dziękuję wam za to serdecznie, bo miałem sam dla siebie taka zrobić i ogladac bo uwielbiam podróżników na yt, wolę to nic tv oglądać.
komentarz 16 kwietnia 2022 przez użytkownika Gość

Zdecydowanie brakuje, chyba najlepszego górskiego kanału A chodźże na pole! 

komentarz 16 czerwca 2022 przez użytkownika Gość
RobertBRC - zwiedzamy USA
komentarz 19 czerwca 2022 przez użytkownika Gość

Kiedyś był dość aktywny kanał "Urban w Londynie". Prowadzący robił fajne vlogi pokazujące różne dzielnice Londynu czy jego okolic. Miał też fajne vlogi z wyjazdów poza Anglię. Obecnie z rzadka coś wrzuca na YouTube. Polecam zwłaszcza starsze odcinki na jego kanale.

komentarz 23 czerwca 2022 przez użytkownika Gość
Podrzucę też ze swojej strony mniej znany kanał Wojagera. Spore kompendium wiedzy o Beskidzie Niskim szczególnie, ale też trochę vlogów z zagranicy. https://www.youtube.com/c/wojager
komentarz 27 czerwca 2022 przez użytkownika Gość
Aż dziwne, że nie ma tutaj "Anita Wu" , "Świat według Nejtana", "Baza Travel"
komentarz 2 października 2022 przez użytkownika Gość
brakuje Podróże Wojownika , Piotr Polo Przywarski , Niezwykły Świat
komentarz 9 kwietnia 2023 przez użytkownika Gość
Harpagan JAK TO DALEKO z Podlasia. Kanał podróżniczy, który nigdy nie zawodzi.
...