seohost
pytanie zadane 30 maja 2021 w Informatyka przez użytkownika anonimowy

Kupiłem niedawno notebooka z zainstalowanym Windowsem 10 i od razu jak mam w zwyczaju go zaktualizowałem. Nie zauważyłem czy wcześniej czy po aktualiazacji ale pojawiła mi się na pasku stanu pogoda, tak to wygląda:

pogoda na pasku zadań windowsa

Jak na to kliknę to wyświetlają się poza pogodą jakieś informacje. Jak mogę się tego pozbyć, bo mnie bardzo irytuje. Gdy kliknę prawym przyciskiem myszy, to też nie mogę tego ukryć lub wyłączyć. Jak to wyłączyć???

1 odpowiedź

odpowiedź 30 maja 2021 przez użytkownika

Rzeczywiście pasek pogody pojawił się od jakiegoś czasu w Windowsie 10. Co ciekawe nie była za to odpowiedzialna jakaś konkretna poprawka z Windows Update, tylko po prostu ot tak Microsoft wprowadził taką opcję, dla każdego z użytkowników swojego systemu.

Dla niektórych może to okazać ciekawym gadżetem, ale tych którzy lubią mieć pusto na pasku zadań, może trochę irytować. Na szczęście można ikonę pogody w prosty sposób wyłączyć.

Wystarczy że klikniesz na pustym polu paska zadań prawym przyciskiem myszy (PPM) i wybierzesz opcję Wiadomości i zainteresowania i następnie klikasz Wyłącz.

wyłączenie pogody z paska zadań

I już, ikonka pogody zostanie usunięta z systemowego paska zadań.

komentarz 9 lipca 2021 przez użytkownika anonimowy
Dziękuję, porada bardzo mi pomogła
komentarz 13 lipca 2021 przez użytkownika anonimowy
Dzięki, działa....
komentarz 12 sierpnia 2021 przez użytkownika anonimowy

Niby prosto jest wyłączyć tą pogodę na pasku, ale w pierwszej chwili ciezko znaleźć bo jakoś nieintuicyjnie nazwane wink

komentarz 2 września 2021 przez użytkownika anonimowy
Dzięki serdecznie. Dla mnie jednak za dużo powierzchni paska ta pogoda zajmowała. Jak będę sobie będzie chciała sprawdzić pogodę, to sobie wejdę w internet i poszukam.
komentarz 20 września 2021 przez użytkownika anonimowy
dzięki działa a ja męczyłem się z tym tyle czasu nawet nie wiecie jak mnie to irytowało szlag pozdro.
...