pytanie zadane 30 maja 2021 w Informatyka przez użytkownika Gość

Kupiłem niedawno notebooka z zainstalowanym Windowsem 10 i od razu jak mam w zwyczaju go zaktualizowałem. Nie zauważyłem czy wcześniej czy po aktualiazacji ale pojawiła mi się na pasku stanu pogoda, tak to wygląda:

pogoda na pasku zadań windowsa

Jak na to kliknę to wyświetlają się poza pogodą jakieś informacje. Jak mogę się tego pozbyć, bo mnie bardzo irytuje. Gdy kliknę prawym przyciskiem myszy, to też nie mogę tego ukryć lub wyłączyć. Jak to wyłączyć???

1 odpowiedź

odpowiedź 30 maja 2021 przez użytkownika
edycja 31 stycznia 2022 przez użytkownika

Rzeczywiście pasek pogody pojawił się od jakiegoś czasu w Windowsie 10. Co ciekawe nie była za to odpowiedzialna jakaś konkretna poprawka z Windows Update, tylko po prostu ot tak Microsoft wprowadził taką opcję, dla każdego z użytkowników swojego systemu.

Dla niektórych może to okazać ciekawym gadżetem, ale tych którzy lubią mieć pusto na pasku zadań lub więcej miejsca na otwarte programy, może trochę irytować. Na szczęście można ikonę pogody w prosty sposób wyłączyć. Choć oczywiście niektórym ta funkcja windowsa może się spodobać i będą chcieli sobie ją zostawić włączoną, tym bardziej że jeśli kliknie się w tą ikonę, to otwiera się okienko nie tylko z pogodą, ale i z najnowszymi newsami z polski i ze świata.

Ale jeśli chcesz to wyłączyć, wystarczy że klikniesz na pustym polu paska zadań prawym przyciskiem myszy (PPM) i wybierzesz opcję Wiadomości i zainteresowania i następnie klikasz Wyłącz.

wyłączenie pogody z paska zadań

I już, ikonka pogody zostanie usunięta z systemowego paska zadań.

Można oczywiście, zamiast całkowicie usuwać informację o pogodzie, zostawić mniejszą ikonkę (bez wartości temperatury i informacji czy pochmurnie, pogodnie itp.),  która tylko graficznie będzie sygnalizowała o pogodzie w naszej okolicy. Będzie to miało postać małej ikonki chmurki, chmurki z opadami lub słońca. W tym celu należy ustawić na Pokaż tylko ikonę.

komentarz 9 lipca 2021 przez użytkownika Gość
Dziękuję, porada bardzo mi pomogła
komentarz 13 lipca 2021 przez użytkownika Gość
Dzięki, działa....
komentarz 12 sierpnia 2021 przez użytkownika Gość

Niby prosto jest wyłączyć tą pogodę na pasku, ale w pierwszej chwili ciezko znaleźć bo jakoś nieintuicyjnie nazwane wink

komentarz 2 września 2021 przez użytkownika Gość
Dzięki serdecznie. Dla mnie jednak za dużo powierzchni paska ta pogoda zajmowała. Jak będę sobie będzie chciała sprawdzić pogodę, to sobie wejdę w internet i poszukam.
komentarz 20 września 2021 przez użytkownika Gość
dzięki działa a ja męczyłem się z tym tyle czasu nawet nie wiecie jak mnie to irytowało szlag pozdro.
komentarz 26 października 2021 przez użytkownika Gość
Niezbyt intuicyjnie to wyłączyć. Wyłączyłem do razu bo działając zabiera transfer z internetu, no bo w sumie musi pobierać na bieżąco z serwera aktualną pogodę.
...