pytanie zadane 9 lipca 2020 w Różne przez użytkownika

1 odpowiedź

odpowiedź 9 lipca 2020 przez użytkownika
edycja 1 października 2022 przez użytkownika

Bębenek maszyny do szycia mieści się zawsze w tym samym miejscu, niezależnie od marki maszyny do szycia. Ja akurat mam maszynę Łucznik Laura 555, ale w każdej innej znajduje się on dokładnie pod igłą górną. Z bębenka maszyny wychodzi tzw. nitka dolna, która jest potrzebna do szycia. 

Uwaga! Przed czynnością należy odłączyć maszynę od prądu.

By umieścić szpulkę z nitką w bębenku maszyny, najpierw musimy nawinąć nitkę na pustą szpulkę

nawlekanie nitki na szpulkę bębenka

Teraz możemy przejść do założenia takiej szpulki z nitką w bębenku. Szpulkę wkładamy do blaszanego/metalowego bębenka, który wyjmuje się z dolnej części maszyny.

bębenek maszyny i nitka

Prawidłowo powinno to wyglądać tak:

szpulka z nitką w bębenku maszyny

Teraz nitkę przeciągamy przez wcięcie, jakie znajduje się w metalowej obudowie, tak jak na zdjęciu poniżej. I potem przez kolejne wcięcie, które znajduje się dalej. 

nitka przewleczona przez bębenek

Łapiemy teraz bębenek trzema palcami, w taki sposób, żeby palce wskazujący i kciuk trzymały odginaną część bębenka, pomocną do wkładania i wyjmowania go, a palce środkowy trzyma obudowę i szpulkę z nitką, żeby nie wypadła. Jeśli wypadnie wszystkie czynności powtarzamy jeszcze raz. Jeśli nie znasz nazw palców u rąk, kliknij w link.

trzymanie bębenka podczas umieszczania go w maszynie

Tak wygląda prawidłowo umieszczona nitka na szpulce w bębenku:

bębenek umieszczony w maszynie

Teraz, jeśli mamy nawleczoną nitkę górną, kręcimy kołem zamachowym (w maszynie Łucznik Laura 555, znajduje się on z boku), by górna igła złapała dolną nitkę. 

wyciąganie nitki dolnej z bębenka

Następnie przeciągamy nożyczkami pod stopką maszyny, by dolna nitka znalazła się na górze. Obie nitki, i górna i dolna, muszą znajdować się w górnej części maszyny, nad podkładką do szycia. 

wyciąganie dolnej nitki z bębenka za pomocą nożyczek

dwie nitki - górna i dolna - w maszynie do szycia

Teraz możemy już zacząć szyć, maszyna jest gotowa. 

...