pytanie zadane 26 czerwca 2020 w Różne przez użytkownika
otagowane ponownie 27 czerwca 2020 przez użytkownika

1 odpowiedź

odpowiedź 27 czerwca 2020 przez użytkownika
edycja 3 lipca 2021 przez użytkownika

Maszyna do szycia Łucznik Laura 555 to maszyna polskiej produkcji, wykonana przez wrocławską firmę Łucznik, która maszyny produkuje od 1954 roku. Prócz tego modelu jest jeszcze wiele innych, dostosowanych dla każdego - zarówno dla osoby początkującej, jak i zaawansowanej krawcowej. 

maszyna do szycie łucznik laura 555

Ja chciałam Wam pokazać jak wygląda model maszyny Laura 555, bo taki mam. Zobaczcie jak wygląda, jakie ma wzory ściegów itp. 

maszyna łucznik laura 555

Maszyna Laura 555 jest idealnym sprzętem do domowego szycia i przerabiania rzeczy. Nadaje się zarówno dla zawodowej krawcowej, jak i początkującej osoby, która dopiero zaczyna przygodę z szyciem. Jest to maszyna, która posiada rączkę, dzięki czemu można ją łatwo przenieść z jednego miejsca w drugie. 

rączka do przenoszenia maszyny do szycia'

Poza tym posiada standardowe wyposażenie jakie ma większość maszyn. Należy do niego m.in. dwa stojaczki na nici, trzpień obrotowy do nawijania nici na małą szpulkę do bębenka, regulację prowadzenia nici, prowadnik do nici górnej, koło zamachowe do unoszenia lub opuszczania igły czy włącznik.

stojak na nici w maszynie i nici

Poza tym znajduje się również dźwignia stopki wraz ze stopką podstawową i innymi rodzajami stopek, przeznaczonych do szycia różnych materiałów i wzorów. 

stopka w maszynie do szycia

Maszyna do szycia Laura 555 posiada również wiele wzorów szwów do szycia. Wzór wybiera się na pomocą pokrętła wyboru ściegi, znajdującego się z boku. Poza tym do wyboru wzoru szwu służy jeszcze regulator długości ściegu.

szwu w maszynie Łucznik Laura 55

regulator wyboru długości ściegu w maszynie Laura 555

Szyjąc możemy jeszcze ustawić sobie naprężenie nici górnej oraz szerokość ściegu. Maszyna Łucznik ma jeszcze z boku po lewej stronie obcinacz nici, co jest wygodą i ułatwieniem podczas szycia, bo nie musimy za każdym razem używać do tego celu nożyczek. 

naprężenie nici i szerokość ściegu w maszynie łucznik

Na poniższym filmiku możecie zobaczyć maszynę Łucznik Laura 555 w całej okazałości. 

...