dhosting
pytanie zadane 10 kwietnia 2019 w Informatyka przez użytkownika anonimowy
Czy  mogę w jakiś sposób usunąć takie cienie w nazwach plików (i folderów), które mam na pulpicie? Z cieniami napisy wydają mi się takie zamazane i chyba lepiej jakby czcionka w nazwie była po prostu normalna.

1 odpowiedź

odpowiedź 11 kwietnia 2019 przez użytkownika

Popularne cienie w napisach plików i folderów (nazywane również jako etykiety ikon pulpitu), domyślnie są włączone w systemach Windows, także w najnowszej 10-tce.

Czasami jest to pomocne, a czasami sprawia, że nazwy plików są nieczytelne lub zamazane, a przynajmniej takie można odnieść wrażenie. Wszystko zależy od ustawionego tła pulpitu (tapety), jej koloru czy kontrastu.

Żeby usunąć cienie w etykietach ikon pulpitu, należy prawym przyciskiem myszy kliknąć na Ten komputer, następnie wybrać Właściwości i Zaawansowane ustawienia systemu. Wejść w zakładkę Zaawansowane i przy Wydajność kliknąć w Ustawienia...

Otworzy się okienko z ustawieniami w których możesz poustawiać różne efekty wizualne. Musisz teraz znaleźć i odznaczyć ustawienie o nazwie Użyj cieni dla etykiet ikon pulpitu.

użyj cieni dla etykiet ikon pulpitu

I na koniec Zastosuj i OK. Jeśli cienie nie znikną (co może się zdarzyć), wystarczy wylogować się z systemu i zalogować ponownie lub ponownie uruchomić system.

Tak wyglądają nazwy plików przed i po wyłączeniu cieni:

wyłączenie cieni ikon pulpitu

Różnica w czytelność na białym tle pulpitu jest rzeczywiście bardzo duża.

...