seohost
pytanie zadane 2 stycznia 2018 w Kuchnia przez użytkownika anonimowy
Przeważnie po rozmrożeniu robi się z nich ciapa... Taką można dodać tylko do ciasta. A co zrobić, żeby dało się je normalnie jeść, tak jak je się surowe?

1 odpowiedź

odpowiedź 9 stycznia 2018 przez użytkownika

By truskawki jak najmniej straciły ze swojej struktury podczas rozmrażania muszą być rozmrażane w odpowiedni sposób. Poniżej go opiszę. Chcę jednak zaznaczyć, że truskawki nie będą do końca wyglądały tak jak zerwane prosto z krzaczka, ale też nie będą ciapowate i nie nadające się do niczego.

zamrożone ogrodowe truskawki sezonowe

Zamrożone truskawki kupne bądź własne, Należy przełożyć (tyle ile potrzebujemy) do foliowego woreczka. Ja użyłam swoich truskawek, które mroziłam w sezonie. 

mrożone truskawki w woreczku

Następnie woreczek zamykamy i opłukujemy truskawki pod bieżącą zimną wodą przez chwilę. Teraz wykładamy truskawki na talerz i posypujemy je cukrem, by nie zepsuć ich struktury podczas odmrażania. Tak przygotowany talerz wstawiamy do lodówki na parę godzin, póki truskawki całkowicie się nie rozmrożą. 

mrożone truskawki posypane cukrem

Po rozmrożeniu truskawki wyglądają tak:

truskawki po rozmrożeniu

Można jeść je same, można dodać je do jogurtu, jeść z musli lub zblendować na pyszny truskawkowy sos

komentarz 2 marca 2020 przez użytkownika anonimowy
Przy zamrażaniu trzeba pamiętać, żeby zamrażać te pierwsze truskawki. Wtedy one są najmocniejsze i potem po rozmrożeniu nie będzie papki.
...