1 odpowiedź

odpowiedź 29 grudnia 2017 przez użytkownika

Dziś opiszę instrukcję wykonania zakładek do książek. Można zrobić ją z dziećmi podczas zajęć tematycznie związanych z książkami lub w czasie wolnym. Służyć one mogą nie tylko dzieciom, ale i nam...dorosłym.

Potrzebne będą: kolorowe kartoniki papieru, nożyczki, linijka, ołówek, nitka, ozdoby np. guziki lub muszelki (wedle uznania), wstążka, dziurkacz.

Wykonanie: Na początku wycinamy z dowolnego koloru papieru technicznego prostokąt. Może on mieć wymiary dowolne. Ozdabiamy go dowolnie wyciętymi ozdobami z kolorowych kartek np. wycinamy rybki lub kwadraciki, które będą służyły za okienka.

Następnie dziurkaczem wykonujemy jeden otwór na górze naszej zakładki i przeplatamy przez niego nitkę lub wstążkę. Na końcach nitki doczepiamy muszelki lub guziczki. Dzieciom łatwiej jest przeplatać nitkę przez guziki z dużą dziurką. Robimy supełek na końcu, by wszystko ładnie się trzymało i gotowe. Tak wygląda moja zakładka.

A tak wyglądają zakładki wykonane przez dzieci w przedszkolu. Oczywiście dzieciom można pomóc i np. przygotować wcześniej drobne elementy.

przybory do wykonania zakładek do książki

zakładka do książki w morski motyw rybek zakładka z muszelką

komentarz 10 marca 2019 przez użytkownika Gość
Ciekawy pomysł na te zakładki do książek dla dzieci. Może to w jakimś stopniu zaciekawi dzieci czym jest książka i że warto je czytać.
...