pytanie zadane 6 grudnia 2017 w Dom i ogród przez użytkownika Gość
otagowane ponownie 13 listopada 2023 przez użytkownika

1 odpowiedź

odpowiedź 12 grudnia 2017 przez użytkownika
edycja 16 kwietnia 2023 przez użytkownika

Nowo zakupioną lodówkę należy przede wszystkim rozpakować z kartonu oraz usunąć z niej taśmy czy folie. Usuwamy też taśmy zabezpieczające i styropian jaki znajdują się wewnątrz lodówki. 

Kolejnym krokiem będzie dokładne umycie lodówki. Myjemy jej wnętrze oraz ściany zewnętrzne i drzwi używając miękkiej szmatki i letniej wody z dodatkiem płynu do mycia naczyń. Należy w środku wymyć chłodziarkę i zamrażarkę oraz wszystkie elementy, które się w nich znajdują, czyli szuflady, półki, balkoniki itp. Po umyciu dokładnie wycieramy wszystko do sucha. 

lodówka amica

Teraz pora na właściwe ustawienie lodówki w odpowiednio dobranym miejscu. Lodówka musi stać stabilnie i prosto, co można wyregulować za pomocą dwóch przednich dokręcanych nóżek. Nowa lodówka musi odstać około 2 godzin przed jej pierwszym uruchomieniem. Zanim ją włączymy pokrętło ustawiamy na pozycję wyłączoną czyli "0" lub "OFF". Po podłączeniu jej do gniazdka pozycję ustawiamy na najbardziej optymalną:

1 - temperatura najwyższa

2 - 6 - temperatura optymalna

7 - temperatura najniższa

Lodówka musi pochodzić włączona około 4 godzin zanim zapełnimy ją produktami. Jeżeli przekładasz produkty ze starej lodówki do nowej i będą one nadal zimne to czas ten może być skrócony do około 2 godzin. 

komentarz 5 maja 2020 przez użytkownika Gość
Ja po dokładnym umyciu lodówki to jeszcze trochę powietrzylam, bo ten zapach nowości niezbyt mi pasował a nie chciałam żeby nim jedzenie przesmiardlo.
...