seohost
pytanie zadane 7 lipca 2017 w Różne przez użytkownika

1 odpowiedź

odpowiedź 7 lipca 2017 przez użytkownika

Naklejki przezroczyste łatwo jest zrobić samodzielnie i ich zrobienie nie wymaga wiele czasu. Poniżej dokładnie opisze Wam jak to zrobić. Ja naklejki będą naklejać na szklane butelki, więc wiem, że na szkle dobrze się trzymają. Nie mam doświadczenia z innym materiałem np. plastikiem czy drewnem. 

Na kartce drukujemy potrzebny nam napis lub zdjęcie, obrazek. Najlepiej, gdy druk jest zrobiony drukarką laserową, wtedy jego struktura lepiej utrzyma się na taśmie klejącej. Ja wydrukowałam napisy, gdyż chciałam podpisać swoje pamiątkowe butelki. Napis wycięłam na kształt prostokąta. Następnie nakleiłam na niego zwykłą taśmę klejącą. Jeśli macie zdjęcie, to naklejacie taśmę na obrazek kolejno paskami, by taśma objęła cały obrazek, zdjęcie. Zbędną taśmę odcinamy. Następnie wkładamy tak przygotowany napis do miseczki z gorącą wodą na około 7 minut. 

domowe naklejki

Po upływie wyznaczonego czasu wyjmujemy z wody napis i odwracamy taśmą do blatu stołu. Palcem ścieramy warstwę papieru, by się wałkował. Usuwamy cały papier. Naklejki zostawiamy do wyschnięcia na parę minut, by klej znów zaczął się kleić. 

naklejki z taśmy

Teraz naklejamy domową naklejkę na wybrany element. Ja nakleiłam go na butelki. Oto efekt. 

przezroczyste naklejki na butelkach

naklejka przezroczysta na butelce

A tutaj na filmie przedstawiam, jak zrobić te naklejki:

komentarz 17 lutego 2019 przez użytkownika anonimowy
Świetny pomysł z tymi naklejkami na szklane powierzchnie. Można zrobić domowym sposobem, wystarczy drukarka za pomocą której wydrukujemy napisy i taśma klejąca - WOW.

 Bo inaczej to trzeba by specjalnie jakieś naklejki gotowe kupować, z tym że ciężko wtedy byłoby ze swoimi dedykowanymi napisami.
komentarz 12 sierpnia 2019 przez użytkownika anonimowy
Mam pytanie czy można to robić z kolorowymi rysunkami???
komentarz 13 sierpnia 2019 przez użytkownika
Nie próbowałam, ale myślę, że kolor tuszu nie ma znaczenia. To tak samo, jakby litery/napis był napisany kolorową czcionką.
...