pytanie zadane 20 kwietnia 2017 w Informatyka przez użytkownika

1 odpowiedź

odpowiedź 20 kwietnia 2017 przez użytkownika
edycja 15 września 2023 przez użytkownika

Pierwsze podłączenie drukarki RICOH SP 150suw pod WIFI z komputerem

W pierwszej kolejności podłączasz drukarkę Ricoh do prądu i ją uruchamiasz. Następnie wkładasz dołączoną do drukarki płytę CD ze sterownikami i uruchamiasz program instalacyjny z płyty.

konfiguracja i instalacja wi-fi

W oknie instalacyjnym zaznaczamy Konfiguracja i instalacja Wi-Fi, dzięki czemu będziesz mógł skonfigurować drukarkę, aby współpracowała z Twoją domową siecią bezprzewodową (wifi). To będzie jednorazowa operacja, dzięki której drukarka zapamięta konfigurację wifi w pamięci i będzie mogła w niej pracować.

Po naciśnięciu Dalej >, wyskoczy komunikat, o konieczności podpięcia kabla USB do drukarki.

podłączenie kabla usb do drukarki ricoh sp 150suw

 Będzie to jedyny moment, w którym trzeba to zrobić, gdyż póki co drukarka nie zna parametrów naszej sieci bezprzewodowej, więc inaczej nie dałoby rady się z nią skomunikować. Po podłączeniu kabla USB, oprogramowanie automatycznie wyszuka i wyświetli listę sieci wifi pobliżu drukarki.

podłączenie przez wifi z ricoh sp150suw

Wybierasz swoją sieć lokalną i klikasz Dalej >. W następnym oknie należy wpisać hasło dostępowe do twojej sieci wifi i kliknąć Dalej >. Program w ciągu kilku minut połączy się z siecią i doinstaluje odpowiednie sterowniki z płyty.

W kolejnym oknie zaznaczasz o którą drukarkę chodzi (będzie tylko Ricoh SP 150SUw) i zaznaczasz, czy będą ją współużytkować inne komputery w sieci i czy ma być drukarką (i skanerem) domyślną.

ricoh sp 150suw wifi

Aby upewnić się, że drukarka rzeczywiście pracuje w trybie wifi, należy zerknąć na podświetlenie przycisku Power na przodzie drukarki. Powinien mieć on kolor niebieski, jak na poniższym zdjęciu

ricoh sp 150 suw przycisk power

Po wgraniu pozostałego oprogramowania, drukarka jest już dostępna w systemie i można drukować i skanować dokumenty.

Oczywiście na koniec można już odpiąć kabel USB od komputera i drukarki.

komentarz 6 maja 2021 przez użytkownika Gość
Wszytsko niby skonfigurowane, power świeci się na niebiesko ale drukarka nie drukuje przez wifi jedynie po kablu usb...
...