pytanie zadane 20 stycznia 2017 w Dom i ogród przez użytkownika Gość
otagowane ponownie 30 stycznia 2024 przez użytkownika
W naszym koszyku jest zawsze bałagan i ciężko coś znaleźć, gdy potrzeba jakiegoś danego koloru gumki lub spinki. Macie jakieś sposoby na to?

2 odpowiedzi

odpowiedź 21 stycznia 2017 przez użytkownika
edycja 13 listopada 2023 przez użytkownika

Gumki i spinki dziecięce do włosów to zmora każdej mamy, która ma w domu małą księżniczkę, uwielbiającą się czesać. Co rano podczas czesania jedną ręką trzymamy włosy, buzią grzebień, a drugą ręką próbujemy odnaleźć potrzebną akurat gumkę lub spinkę w całej stercie gumek i spinek. 

Drogie mamy, jest na to sposób. Pomoże on utrzymać porządek w ozdobnych gumkach do włosów, a dodatkowo Wasze dziewczyny też nauczą się porządkować, bo układanie gumek sprawi im wiele radości. Zobaczcie sami. 

Przygotuj:

- rolki po papierze toaletowym bądź ręczniku,

- kolorową bibułkę prasowaną,

- klej,

- nożyczki. 

Wykonanie:

Z bibułki wycinamy kształt prostokąta. Następnie smarujemy klejem pasek rolki i przyklejamy ją do bibułki. Zwijamy, a potem sklejamy brzeg bibułki i dociskamy do całości. Jeśli nadmiar bibułki wystaje z obu stron, to po prostu chowamy je do środka i gotowe. 

gumki i spinki do włosów

rolki po papierze i kolorowa bibuła

rolka zawinięta w bibułkę

rolka owinięta w niebieską bibułkę

rolki w bibułce

Teraz na tak owinięte rolki nakładamy frotki, gumki itp., a spinki możemy zaczepić na górę, wrzucić do środka lub włożyć do innego mniejszego pudełka. 

gumki i frotki na rolkach

miejsce na gumki dziewczęce

pudełko na gumki i spinki

odpowiedź 16 lipca 2019 przez użytkownika
edycja 13 listopada 2023 przez użytkownika

Dziecięce, dziewczęce spinki do włosów zawsze zajmują dużo miejsca. Choć z początku możemy ich mieć kilka sztuk, to z czasem, gwarantuję, że nazbiera się ich spora miarka. Mój sposób na uporanie się zarówno z ich ilością, jak i z ich szukaniem później w pudełku, to lalka do spinek

lalka do przechowywania spinek do włosów

Postanowiłam zrobić lalkę z długimi warkoczami, do których moja córka może doczepiać swoje spinki. W taki sposób łatwiej i szybciej będzie znaleźć odpowiednią spinkę i będzie utrzymywany porządek. Dodatkowo taka spineczkowa lalka będzie ładną ozdobą łazienki lub dziecięcego pokoju. 

Zaczęłam od przygotowania rajstop dziecięcych w kolorze białym i dwóch par podkolanówek (mogą też być rajstopy, wtedy nie trzeba zszywać ze sobą podkolanówek, żeby warkocze były dłuższe). 

Od rajstop odcięłam nogawki i zszyłam ze sobą górną część. Następnie włożyłam do środka watę kosmetyczną i zszyłam dół w taki sposób, aby powstała głowa lalki. 

odcięta górna część rajstop

zszywanie rajstop

wkładanie waty kosmetycznej do rajstopy

głowa lalki z rajstopy i waty

Następnie odcięłam ściągacze od reszty podkolanówek i każdą podzieliłam na trzy części, by móc zapleść z nich warkocze. Ja musiałam doszyć ze sobą dwie podkolanówki, by mieć dłuższe warkocze, ale wy możecie użyć od razu np. beżowych rajstop. Gotowe warkocze związałam na dole gumką z odciętego kawałka ściągacza i doszyłam do głowy lalki. 

pocięte podkolanówki

podzielone na trzy części podkolanówki

zaplatanie w warkocz podkolanówek

warkocze z podkolanówek

warkocze z rajstop i twarz lalki

Teraz pora na grzywkę, którą zrobiłam z pozostałego ściągacza od rajstop. Przykleiłam ją do włosów lalki za pomocą kleju na gorąco, ale można też całość doszyć.

grzywka włosy dla lalki z rajstopy

Z filcu wycięłam oczy, nos i usta i je również dokleiłam klejem na gorąco. 

lalka z rajstop do przechowywania spinek

Moja lalka na spinki do włosów prezentuje się tak:

lalka z rajstop na spinki do włosów

...