pytanie zadane 21 grudnia 2016 w Turystyka przez użytkownika
otagowane ponownie 7 marca 2021 przez użytkownika

familly park bydgoszcz sala zabaw

1 odpowiedź

odpowiedź 21 grudnia 2016 przez użytkownika
edycja 5 lipca 2023 przez użytkownika

Park w Bydgoszczy to wspaniałe miejsce zabaw dla dzieci i ich rodziców, który powstał z myślą o spędzaniu wolnych chwil w rodzinnym gronie, w miłej i przyjaznej atmosferze. Tym rodzinnym chwilom, ma towarzyszyć wspaniała zabawa, chwila relaksu, a także aktywny wypoczynek.

Będąc w Familly Parku po raz pierwszy człowiek nie wie na co ma zacząć patrzeć. Wszędzie jest bardzo kolorowo i przytulnie. Podczas naszego  3 - godzinnego pobytu dzieciaki wyszalały się za wszystkie czasy, a i my mieliśmy ubaw i świetnie się bawiliśmy. Mogliśmy po części też poczuć się jak dzieci... :) Polecam jeździć tam podczas zimowej lub jesiennej pory, gdy na dworze szaro, buro i ponuro, ponieważ jest tam wtedy chyba najwięcej atrakcji czekających na najmłodszych. A poza tym zapomina się choć na chwilę o zimnie, mrozach itp..... Brrrr

Park Zabaw Rodzinnych otwarty jest codziennie z tym, że w różnych godzinach. W tygodniu możemy go odwiedzić od 13.00 do 20.00, a w weekendy od 9.00 do 20.00.  Bilety za wstęp wahają się w granicach między zero zł za dzieci najmniejsze do 27,00 zł, zaś bilet wstępu dla dorosłych kosztuje tylko 3,00 zł :) Dodatkowo musimy płacić za niektóre atrakcje znajdujące się w Parku. Płacimy za nie żetonami, które trzeba wykupić za 2,00 - 5,00 zł. Na życzenie rodziców istnieje też możliwość wynajęcia opieki indywidualnej na dziecko, za opłatą oczywiście (5,00 zł za godzinę). Więcej dokładnych informacji o godzinach, cenach lub nowościach znajdziecie na stronie Parku, którą łatwo znaleźć w internecie. Warto ja odwiedzić przed przyjazdem na miejsce.

Jeśli na miejsce przyjeżdżacie z grupą zorganizowaną, to od progu wita was pani przewodnik/opiekunka, która pilnuje swojej grupy i oprowadza ją po atrakcjach Parku; a jeśli przyjeżdżacie sami z rodziną korzystanie z atrakcji możecie zacząć od dowolnego miejsca w Parku. Na początku jednak trzeba się przebrać, najczęściej tylko dziecko, w wygodny strój do zabawy, o którym jest mowa w Regulaminie Parku. Dzieci biegają po Parku w skarpetkach, gdyż nie można tam chodzić w żadnym obuwiu. Dorośli też mogą być w skarpetkach, butach na zmianę lub zakładają worki na obuwie (takie jak w szpitalu). Opiszę pokrótce atrakcje zwiedzone przez nas w Familly Parku.

Pierwszą rzeczą, która zwraca uwagę dzieci już od wejścia jest mega zjeżdżalnia. Można na niej zjeżdżać z dzieckiem. Z bliska jest naprawdę wielka, a zjeżdżając z góry można poczuć wiatr we włosach :) Tuż obok niej po lewej stronie znajduje się Figloraj, czyli dziesiątki tuneli do przechodzenia. Można w nich przechodzić na stojąco, na kolanach, na niektóre piętra trzeba się wdrapać po linie lub siatce, a na końcu prawie każdej z nich jest zjeżdżalnia. Znajduje się też tam basen z piłeczkami oraz Kącik Malucha z materacami i huśtawkami. Dalej patrząc jeszcze na prawą stronę znajdziemy Super Bryki. Jest to zabawa, którą zainteresuje się raczej męska część zwiedzających, aczkolwiek dziewczynki też chętnie biorą udział w jeżdżeniu samochodami i motocyklami, po wyznaczonym torze. Obok toru możemy powspinać się na Ściance Wspinaczkowej, ale na nią mają dostęp tylko dzieci powyżej 5-ciu lat.

mega zjeżdżalnia dmuchana

Mega Zjeżdżalnia.

mała zjeżdżalnia plastikowa

Kącik Malucha.

Po lewej stronie od Mega Zjeżdżalni, w samym końcu korytarza znajduje się Mini Bowling, czyli kręgielnia dla dzieci. Dzieci mają okazję zmierzyć się tu ze swoją siłą, a dorośli mogą ich w tym dopingować. Dalej idąc lewą stroną znajdziemy Salon Gier "Las Familias", który dysponuje wieloma różnymi grami, które zainteresują nie tylko najmłodze pokolenie. Tuż obok salonu gier mamy okazję postrzelać sobie do upatrzonego celu na ścianie korzystając z Wystrzałowych Armatek. Strzelamy tu z miękkich piłeczek, dlatego nikomu krzywda się nie stanie. Po tej stronie Parku znajdziemy też mnóstwo samochodów symulujących jazdę prawdziwym autem, Domek z Mega klockami, z których można ułożyć wieże, mury i inne dowolne kompozycje, a także Wystawę u Profesora Ciekawskiego, Bungee i wiele innych atrakcji.

mini kręgle

Mini Bowling.

salon gier dla dzieci

Salon Gier "Las Familias".

gra dla dzieci w salonie gier

Jedna z atrakcji w salonie gier - trzeba uderzać w wyglądające główki :)

armatki

Wystrzałowe Armatki.

domek do zabawy dla dzieci

Domek, a w nim mega klocki.

scena w sali zabaw

Scena.

...