pytanie zadane 24 listopada 2016 w Informatyka przez użytkownika Gość
Czy da radę nagrać coś na płytę dvd w windows 10, bez instalacji żadnego zew. programu typu nero?

1 odpowiedź

odpowiedź 24 listopada 2016 przez użytkownika

Rzeczywiście w Windows 10 nie potrzeba instalować dodatkowego oprogramowania do wypalania płyt, jak to było np. w Win XP. System oferuje wbudowany program do nagrywania płyt DVD/CD, i to tego sam proces nagrywania został uproszczony do minimum.

Włóż płytę na którą chcesz nagrać jakieś dane do napędu DVD, następnie klikasz ikonkę DVD, po czym wyświetli się poniższe okienko:

nagrywanie płyty dvd w windows 10

Wybierasz jedną z dostępnych opcji nagrywania. Jeśli nagrywasz coś, co będziesz chciał odczytywać na jakiś starszym sprzęcie lub odtwarzaczu CD/DVD, bezpieczniej zaznaczyć drugą opcję - Używając odtwarzacza dysków CD/DVD

Po kliknięciu Dalej wyświetli się po prostu okno, jakie znasz ze zwykłego eksploratora folderów systemu Windows. W to miejsce należy skopiować pliki, które będziesz nagrywał na płytę DVD, w sposób jaki to robisz kopiując pliki w Windowsie, czyli metodą kopiuj-wklej.

Gdy już wszystkie pliki, które chcesz nagrać, będą znajdować się w katalogu płyty, klikasz prawym przyciskiem myszy na pustym polu i wybierasz opcje Nagraj na dysku CD

nagraj na dysku CD w windows 10

Otworzy się kreator nagrywania w którym możesz wybrać określić tytuł dysku i szybkość nagrywania na płycie DVD. 

kreator nagrywania dysku dvd w windows

Po kliknięciu Dalej rozpocznie się proces nagrywania, który może trwać od kliku do kilkunastu minut w zależności od wielkości nagrywanych plików.

Oczywiście powyższa porada działa również w systemach Windows 7 i 8.

komentarz 3 września 2017 przez użytkownika Gość
Po trzech próbach to nie działa.
komentarz 3 września 2017 przez użytkownika
A w czym jest błąd? Może nie chce nagrać, bo płyta DVD jest uszkodzona?

Czasami też mi nie chciało nagrać, bo płyta była wadliwa.
komentarz 19 września 2017 przez użytkownika Gość
ten "program" ma jedną wadę: kopiuje pliki do nagrania na dysk, co wydłuża operację, a w przypadku SSD dodatkowo skraca żywotność dysku.
komentarz 20 września 2017 przez użytkownika

Ale ma najważniejszą zaletę, że nie trzeba doinstalowywać nowych programów do wypalania płyt DVD. A co do dysków SSD, te kopiowanie plików skraca ci żywotność dysku nie mniej, niż przeglądanie stron w internecie, gdzie w folderach zapisuje się masa plików tymczasowych i cookieswink

komentarz 1 maja 2018 przez użytkownika Gość
A u mnie tylko nagrywa na płytkach "Sony " bo te mają uniwersalną prędkość .Płyty z prędkością nagrywania "16" windows nie odczytuje .Czemu są u mnie tylko 2 prędkości nagrywania?-4 i 8 .Zrobiłam aktualizację pobrałam nowy bios nagrywarki nic to nie dało .Kupiłam nową nagrywarkę .problem ten sam .Na WMP nie ma problemu ustawiam prędkość -największa .Jak sięgam pamięcią to przed przeinstalowaniem Windowsa nie było problemu choć nie było prędkości 16 .
komentarz 1 maja 2018 przez użytkownika
Pytanie czy nagrywarka na pewno odczytuje dyski nagrywane z taką prędkością (16x)? Bo to może być kluczowe. Poza tym przy nagrywaniu w ogóle płyta musi takie szybkości obsługiwać.
komentarz 5 listopada 2018 przez użytkownika Gość
Opis sposobu nagrywania dotyczy Windows 7, a nie Windows 10.

W Windows 10 są zupełnie inne okna

- po wkopiowaniu plików (pliki gotowe do zapisania na dysku) nie używać ikony "nagraj" w zakładce "Udostępnianie" bo nie działa

- należy odkliknąć pliki do zapisu: wtedy poza zakładkami "Narzędzia główne", "Udostępnianie" i "Widok" pojawi się zakładka "Zarządzanie"

- na zakładce "Zarządzanie" klikamy ikonę "Zakończ nagrywanie" - pojawi się okno "Nagrywanie na dysku CD"

- po kliknięciu "Dalej" rozpoczyna się nagrywanie, a potem tylko "Zakończ" i koniec
komentarz 26 czerwca 2020 przez użytkownika Gość
NAGRYWA JEDNĄ NA SZEŚĆ PŁYT. GŁUPIEJE PRZY KILKUNASTU PLIKACH O POJEMNOŚCI MNIEJSZEJ NIĆ 40MP I WCZYTUJE KILKADZIESIĄT MINUT. PŁYTY NIENAGRANE TRAKTUJE JAKBY ICH NIE BYŁO W NAGRYWARCE I KAŻE "WŁOŻYĆ DYSK". CZASEM NAKAZUJE SFORMATOWANIE, ALE OCZYWIŚCIE TO NIE DZIAŁA.

BEZNADZIEJNY PROGRAM DO NAGRYWANIA W TYM WINDOWSIE 10.
komentarz 28 listopada 2021 przez użytkownika Gość
oj pamiętam, że kiedyś w Windows XP (i wcześniej w Windows 98), nero to była podstawa jeśli chodzi o kompa żeby wypalać na płytach CD i potem DVD. Nero wtedy było bezkonkurencyjne
komentarz 12 listopada 2022 przez użytkownika Gość
Dzięki za podpowiedz, działa :)
...