pytanie zadane 15 listopada 2016 w Internet przez użytkownika Gość
W jaki sposób można sprawdzić IP danej strony www?

1 odpowiedź

odpowiedź 15 listopada 2016 przez użytkownika
edycja 8 kwietnia 2023 przez użytkownika

Pewnie chodzi ci o adres IP serwera pod który jest podpięta (zaparkowana) dana domena internetowa? Jeśli jest ona postawiona na serwerze współdzielonym, to zapewne dzieli adres IP z innymi stronami, umieszczonymi na tej samej maszynie. Natomiast jeśli jest zainstalowana na serwerze dedykowanym lub VPSie, prawdopodobnie będzie miała unikalny adres IP.

Najszybciej można to sprawdzić automatycznie, wchodząc na stronę sprawdzania zaparkowania domeny. Wystarczy że wpiszesz adres domeny internetowej w formularzu i wyskoczy Ci adres IP danej strony internetowej oraz hosting na której domena jest zainstalowana (zaparkowana).

Można to również sprawdzić lokalnie za pomocą aplikacji ping dostępnej z wiersza poleceń w systemie Windows.

Wchodzisz w START -> Uruchom lub z klawiatury wklepując klawisz ze znaczkiem Windowsa + R i wpisujesz w okienko cmd

Uruchomi się wiersz poleceń w którym wpisujesz polecenie, za pomocą którego spingujesz stronę, której ip chcesz sprawdzić

ping strona.pl

Aplikacja ping zacznie pingować badaną stronę wyświetlając jednocześnie jej adres IP (te numerki w nawiasie kwadratowym)

sprawdzanie ip strony www

Poza adresem ip, wyskoczą informację odnośnie szybkości dostępu do strony i czy w ogóle jest ona dostępna on-line.

Możesz również sprawdzić jaki jest adres IP Twojego komputera, dostarczony przez operatora internetowego, czyli zewnętrzny adres IP.

komentarz 8 czerwca 2020 przez użytkownika Gość
Dzięki. Akurat przenosiłem sobie (przeparkowałem) domenę na innych hosting. Dzięki temu sprawdziłem sobie po adresie IP, czy strona leży już na nowym serwerze czy jeszcze na starym.
komentarz 16 czerwca 2020 przez użytkownika Gość
Ale potem jak wpisuje ten IP w pasku adresu w przeglądarce to nie wyskakuje mi strona internetowa tak jak bym zrobił to wpisując domenę...
komentarz 4 grudnia 2020 przez użytkownika

Samo IP domeny służy jedynie przypisaniu jej do danego serwera, czyli jednostki komputerowej na której dysku fizycznie znajduje się strona internetowa.

Natomiast polecam zapoznać się z pojęciem serwerów DNS, które są odpowiedzialne za przetłumaczenie adresu domeny n adres IP serwera i wyświetleniu strony po wpisaniu w okienku przeglądarki internetowej.

...