pytanie zadane 16 września 2016 w Informatyka przez użytkownika Gość
otagowane ponownie 3 maja 2020 przez użytkownika

1 odpowiedź

odpowiedź 22 września 2016 przez użytkownika
edycja 3 maja 2020 przez użytkownika

Najlepiej będzie jak za każdym razem będziemy bezpiecznie odłączać pamięć USB. Nie wykonanie tego może skutkować:

- utratą danych zapisanych na USB,

- zniszczeniem pamięci.

Jeżeli nie odłączymy bezpiecznie pamięci USB to podczas kopiowanie dużych plików, można przypadkowo wyjąć pamięć przed zakończeniem transferu, a dane zostaną zniszczone. System Windows na szczęście nas o tym poinformuje. By tego uniknąć lepiej jest poświęcić chwilkę i usuwać sprzęt bezpiecznie. 

Jeśli chodzi o same pendrivy to obecnie najbardziej pojemnym jest taki, który pomieści 256 GB. Zaś najmniejszym jest taki o pojemności 32 MB.Składa się m.in. z klucza USB, czyli wystającej części, którą wkłada się do portu USB w komputerze, laptopie, tablecie czy telefonie. Takie piny, zawarte w kluczu, zapobiegają przepięciom i przepaleniu kontrolera pamięci flash i masowej. 

Jak usunąć bezpiecznie pamięć USB w Windows 10?

Jeśli w porcie USB znajduje się pendrive i chcesz go usunąć w sposób bezpieczny, najprościej możesz to zrobić klikając ikonkę pendrive w tzw. tray (pasek zadań - prawy dolny róg pulpitu). Wyświetli się lista pamięci podłączonych do komputera. Wybierasz jaki chcesz usunąć bezpiecznie i zaznaczasz Wysuń.

wysuwanie bezpieczne pamięci USB z komputera

Gdy usuwanie urządzenia przebiegnie poprawnie (dysk nie pracuje), wyświetli się taki komunikat

pendrive może być bezpiecznie usunięty

W tym momencie możesz bezpiecznie usunąć pendrive z portu USB komputera, bez ryzyka utraty danych, które są na nim zapisane.

Oczywiście z innymi magazynami pamięci podłączanymi przez port USB (np. dyski USB), również warto tak samo robić. Zawsze jest to bezpieczniejsze dla naszych danych.

...