pytanie zadane 14 września 2016 w Informatyka przez użytkownika Gość
otagowane ponownie 21 czerwca 2019 przez użytkownika
Kupiłem sobie nowy laptop z Windowsem 10 i niestety mam pusty pulpit z samą tylko ikonką kosza.

Brakuje mi bardzo podstawowej ikony w Windowsie, czyli Mój komputer :) Wie ktoś jak to zrobić, żeby ją przywrócić?

1 odpowiedź

odpowiedź 14 września 2016 przez użytkownika
edycja 2 lutego 2024 przez użytkownika

Ikonka Mój Komputer rzeczywiście domyślnie przy świeżym systemie Windows 10 (lub 8) jest usunięta. No, może nie tyle usunięta bo w ogóle ona istnieje w systemie, tylko nie jest wyświetlana na pulpicie komputera. W sumie nie wiadomo czemu w tych najnowszych systemach operacyjnych producent, nie dał tej ikonki domyślnie na pulpit po świeżej instalacji. Ale przyzwyczajenie robi swoje i najwygodniej mieć ją na pulpicie. Ikonę można w prosty sposób przywrócić.

Klikasz na pulpicie prawym przyciskiem myszy i z menu kontekstowego wybierasz Personalizuj

Otworzy się okno z ustawieniami personalizacji. Następnie wybierasz po kolei opcje Kompozycje -> Ustawienia ikon pulpitu -> i w zakładce Ikony pulpitu zaznaczasz Komputer.

przywracanie ikonki mój komputer w windows 10

I tyle. Na pulpicie pojawi się ikonka pod trochę inną nazwą, niż jak to było w starych wersjach systemu, czyli po nazwą Ten komputer, ale to jest to samo. Te opcje pozwalają, również umieścić na pulpicie ikony do moich dokumentów (pliki użytkownika), panelu sterownia czy lokalizacji sieciowych.

Ikona Ten komputer przez większość użytkowników, jest chyba najczęściej używaną ikonką na pulpicie. Po wejściu w nią masz dostęp do wszystkich dostępnych dysków twardych, napędów DVD, pamięci wymiennych, kart pamięci SD. Dostajesz jednocześnie dostęp do narzędzia systemowego o nazwie Eksplorator plików, dzięki któremu możesz sprawnie przeglądać katalogi i pliki dostępne na komputerze.

A jak przywrócić kosz na pulpit Windows 10? Dokładnie w taki sam sposób jak opisałem powyżej, tylko zamiast Ten komputer, zaznaczasz Kosz.

komentarz 10 marca 2019 przez użytkownika Gość

Dzięki za poradnik jak przywrócić tą najważniejszą według mnie ikonkę na pulpicie windowsowym. Dziwię się czemu Microsoft w nowych wersjach Windowsa domyślnie nie ustawia ikony na tapecie pulpitu. Przecież jak mam w prosty sposób dostać się do dysków C i D czy do napędu CD/DVD?

To samo jest z moimi dokumentami, tam trzymam ważne pliki, dokumenty zdjęcia, więc fajnie jakbym miał to wszystko pod ręką/na pulpicie.

komentarz 19 października 2021 przez użytkownika Gość
Dzięki za poradę, bo denerwuje że fabrycznie kasują tą ikonę z pulpitu. Gdzies widziałem że ludzie daja skrót do Tego komputera, ale to jest też nie to samo, bo potem jesli chcemy wejść w opcje systemowe prawym właściwości, to wtedy przy skrócie to nie działa.
komentarz 7 grudnia 2021 przez użytkownika Gość
Tą ikonkę jeśli już mamy na pulpicie przez przypadek wrzucając do kosza, również trzeba będzie przywrócić powyższym sposobem. Tak samo jak ikonkę kosz.
...