pytanie zadane 23 października 2022 w Różne przez użytkownika Gość

1 odpowiedź

odpowiedź 23 października 2022 przez użytkownika
edycja 25 października 2022 przez użytkownika

Coraz bardziej powszechnym staje się wręczanie na prezent vouchera. Rozwiązuje on problem z zastanawianiem się co kupić danej osobie, bo dostając voucher na daną sumę, osoba obdarowana może sobie sama kupić to co konkretnie będzie chciała. Choć vouchery stają się popularne to jednak nie we wszystkich miejscach można je kupić lub zamówić np. na wykonanie jakiejś usługi, dlatego dziś pokażę Wam jak można samodzielnie zrobić voucher w wordzie

Na początek należy otworzyć plik Worda. Tam pojawi się na czysta kartka, na której będziemy tworzyć voucher. Wzór vouchera do druku, który ja zrobiłam jest podzielony na trzy, czyli, że po wydrukowaniu formatu A4, składamy go na trzy części. Taki rozmiar zmieści się do podłużnej koperty. 

Przykładowy plik vouchera w pliku edytowalnym - do pobrania

W pliku Word na samej górze zamieściłam napis VOUCHER NA.... ale może też być DO... i wpisujemy na co wykupiliśmy ten bon np. na pizzę, na tatuaż, na manicure, do kosmetyczki, do fryzjera itp. 

Na środkowej części znajdują się dokładne dane tego czego dotyczy voucher i dla kogo jest. Zaczynamy od SERDECZNIE ZAPRASZAM lub ZAPRASZAMY, niżej podajemy imię i nazwisko osoby, która dostanie od nas prezent. Niżej podajemy na co, gdzie i kiedy zapraszamy czyli np. na dowolnie wybrany zabieg kosmetyczny do Salonu Kosmetycznego "Nazwa salonu" w ... podajecie nazwę miasta i ulicę. Jeżeli nie wiecie na kiedy zamówić voucher, jaką podać dokładną datę, to poniżej można dopisać formułkę: W celu umówienia wizyty/realizacji voucher proszę dzwonić pod numer telefonu.... i podajecie numer do kontaktu. 

Na samym końcu podpisujecie się. Można zacząć od formułki podanej na wzorze, czyli Wszystkiego najlepszego z okazji.... życzą....

Taki voucher możecie wydrukować na białej lub kolorowej kartce A4, złożyć i wręczyć danej osobie. 


Voucher to coś w rodzaju bonu czy dokumentu, który ma określoną wartość pieniężną lub wykupioną usługę czy pobyt i podlega on wymianie. Np. dostając voucher na prezent np. na manicure należy udać się do salonu kosmetycznego, w którym voucher był wykupiony, by zrealizować zabieg manicure. 

...