pytanie zadane 5 stycznia 2022 w Internet przez użytkownika Gość
otagowane ponownie 6 stycznia 2022 przez użytkownika

1 odpowiedź

odpowiedź 5 stycznia 2022 przez użytkownika
edycja 13 listopada 2023 przez użytkownika

Ekipa lub też Ekipa Friza to grupa młodych youtuberów oraz influencerów, która zajmuje się m.in. nagrywaniem różnego rodzaju filmów, piosenek, pogadanek itp. Materiały te zamieszczane są z kanale You Tube oraz w mediach społecznościowych grupy. Członkowie Ekipy mieszkają razem w willi w Krakowie, którą kupili w 2020 roku. Nazywają ją Domem Ekipy

W skład Ekipy wchodzą następujące osoby:

1. Friz - Karol Wiśniewski
Pomysłodawca i założyciel grupy, który zajmuje się w dużej mierze śpiewaniem i prowadzeniem kanału na YT. Jego partnerką jest Wersow. Początkowo w Internecie zaangażowany w gry typu Pokemon Go oraz Minecraft, gdzie nagrywał filmy z gier oraz przeprowadzał wywiady na żywo z innymi graczami. Sam był gościem w różnych programach m.in. w programie Kuba Wojewódzki
Rocznik 1996. Pochodzi z Krakowa. 

2. Wujek Łuki, Łuki - Łukasz Wojtyca
Współzałożyciel, dawniej menager grupy, który również jest youtuberem i zajmuje się m.in. śpiewem. Obecnie jest on również odpowiedzialny z wprowadzenie Ekipy na giełdę. Podobnie jak Friz swoją przygodę z Internetem rozpoczynał od nagrywania gier w Pokemony oraz Minecraft. Jego partnerką jest Fusialka. Wcześniej Wujek Łuki był nawet żonaty, ale rozwiódł się trzy lata po ślubie. Cechą charakterystyczną jest tatuaż na ramieniu zawierający wszystkie podpisy członków Ekipy. 
Rocznik 1985. Pochodzi z Krakowa. 

3. Wersow - Weronika Sowa
Współzałożycielka, zajmuje się m.in. śpiewaniem i prowadzeniem kanału na YT i TikToku. Jej partnerem jest Friz. Prowadzi swój własny sklep internetowy, w którym sprzedaje ciuchy i inne dodatki oraz posiada własną linię kosmetyków (cienie do powiek, balsamy do ust, róże, eyelinery itp.). 
Rocznik 1996. Pochodzi z Mielca, a dzieciństwo spędziła w Austrii, a dokładnie we Wiedniu. 

4. Tromba - Mateusz Trąbka
Współzałożyciel, zajmuje się m.in. śpiewaniem i prowadzeniem kanału na YT. Jego partnerką jest Marcysia. Cechą rozpoznawczą są jego tatuaże, których ma bardzo dużo. 
Rocznik 1996. Pochodzi z Krakowa. 

5. Mini Majk - Mateusz Krzyżanowski
Współzałożyciel, zajmuje się m.in. śpiewaniem i prowadzeniem kanału na YT. Poza tym bywa też uczestnikiem gali Fame MMA. Jego partnerką jest Paulina Kozłowska. Jego cechą charakterystyczną jest jego niski wzrost (mierzy on 130 cm). 
Rocznik 1995.

6. Poczciwy Krzychu - Kamil Chwastek
Współzałożyciel, zajmuje się m.in. śpiewaniem, prowadzeniem kanału na YT oraz sprawami związanymi z logistyką, a także zaopatrzeniem grupy. Ukończył studia na Politechnice Krakowskiej. Ciekawi go wszystko co związane z motoryzacją, szybkimi samochodami oraz piłką nożną. 
Rocznik 1994. Pochodzi z Krakowa. 

7. Murcix - Marta Błoch
Współzałożycielka, zajmuje się m.in. śpiewaniem oraz prowadzeniem kanału na YT i TikToku. Lubi gotowanie i wszystko co jest związane z Harrym Potterem. 
Rocznik 1998. Pochodzi z Krakowa.

8. Mixer - Mikołaj Magdziarz
Były członek Ekipy. Zajmuje się nagrywaniem vlogów na YT. Jest członkiem federacji Fame MMA. 

9. Fusia, Fusiałka - Kasia Bożek
Współzałożycielka, zajmuje się m.in. śpiewaniem i prowadzeniem kanału na YT oraz TikToku. Jej partnerem jest Wujek Łuki. 
Rocznik 1998. 

10. Patec - Jakub Patecki
Współzałożyciel, w grupie zajmuje się m.in. śpiewaniem. Jako jedyna z Ekipy nie posiada swojego własnego kanału na YT. Uwielbia gry CS GO. 
Rocznik 1997. Pochodzi z Jastrzębia Zdroju. 

11. Marcysia - Maria Ryskala
Współzałożycielka, zajmuje się m.in. śpiewaniem i prowadzeniem kanału na YT. Jej partnerem jest Tromba, a ona sama podobnie jej partner uwielbia tatuaże. 
Rocznik 1997. Pochodzi z Krakowa. 

12. Nowciax - Piotr Nowak
Współzałożyciel, zajmuje się m.in. śpiewaniem, prowadzeniem kanału na YT oraz w dużej mierze fotografią. Pasjonuje się też wędkarstwem oraz kolekcjonowaniem butów (ma ich ponad 80 par). Posiada własną markę ubrań i akcesoriów Relab
Rocznik 1995. 

13. Paulina Kozłowska
Współzałożyciel, zajmuje się m.in. kanałem na YT i TikToku. Jej partnerem jest Mini Majk. Paulina kiedyś trenowała siatkówkę. 
Rocznik 2002.  


Ekipa stała się bardzo popularna w 2021 roku za sprawą piosenki pt. "3Kipa", która w ciągu pięciu dniu od emisji uzyskała 13 mln wyświetleń. 

Poza tym popularność Ekipy stawała się większa za sprawą współpracy jej członków z innymi znanymi firmami. Ekipa nawiązała współpracę m.in. z firmą Koral tworząc sorbetowe lody Ekipy. Popularność lodów była tak wielka, że Koral produkował ich nawet milion dziennie. Prócz tego ta sama firma produkowała oranżadę o nazwie Ekipa. W znanej w całej Polsce Energylandii znajduje się również rollercoaster i strefa chillu Ekipy. 

Jedną z ostatnich współprac była sprzedaż artykułów szkolnych Ekipy w sklepach Dino. Poza tym grupa posiada również własną markę odzieżową Ekipatonosi. 

komentarz 13 stycznia 2022 przez użytkownika Gość
Dużo ich w tej ekipie. Slyszalem ze maja wchodzić na polska giełdę. Ciekawostką.
...