pytanie zadane 14 grudnia 2021 w Internet przez użytkownika Gość

1 odpowiedź

odpowiedź 31 grudnia 2021 przez użytkownika
edycja 31 grudnia 2021 przez użytkownika

Każda przeglądarka internetowa, posiada opcję dodawania odwiedzanych stron internetowych do ulubionych lub zakładek (popularniejsza nazwa). Dzięki czemu można zapisać często odwiedzane witryny w stałym miejscu w przeglądarce. Gdy będziesz chciał odwiedzić daną stronę, nie będziesz musiał wpisywać za każdym razem jej adresu URL, ani szukać w wyszukiwarce, tylko klikniesz odpowiedni wcześniej zapisany odnośnik.

Lokalizacja stron ulubionych lub zakładek, różni się w zależności od używanej przeglądarki internetowej. Istnieje również możliwość tworzenia folderów i podfolderów na zakładki w których można umieszczać zapisane adresy URL stron lub podstron internetowych. Zakładki można umieszczać również na pasku zakładek, dzięki czemu masz najważniejsze strony pod ręką. 

Najbardziej uniwersalnym sposobem na dodanie strony do zakładek jest użycie skrótu klawiaturowego Ctrl + D. Wtedy otworzy się okienko zakładek i wystarczy kliknąć zachowaj lub gotowe, aby obecnie otwarta strona została zapisana. Ta metoda zadziała praktycznie w każdej przeglądarce internetowej.

Dodanie strony do zakładek w zależności od rodzaju przeglądarki:

Mozilla Firefox

Otwierasz menu główne programu ... (trzykropki w prawym górnym rogu) i wybierasz kolejno Zakładki -> Dodaj zakładkę do tej karty, w otwartym okienku aby zapisać zakładkę klikasz Zachowaj.

Drugi szybszy sposób do kliknięcie ikonkę białej gwiazdki na pasku adresu (z prawej strony) i otworzy się od razu poniższe okienko dodawania strony do zakładek.

dodawanie zakładki w Mozilla Firefox


Google Chrome

Wchodzisz w menu w prawym górnym rogu na  (wielokropek pionowy) i w otwartym menu wybierasz Zakładki -> Dodaj tę kartę do zakładek... a następnie po wybraniu odpowiedniego folderu zakładek klikasz Gotowe.

Drugi szybszy sposób, to klikniecie w ikonkę gwiazdki, która znajduje się w po prawej stronie pasku adresu i wybrać Dodaj zakładkę.

dodanie strony do zakładek w google chrome


Opera

W przeglądarce Opera wystarczy kliknąć w ikonkę serduszka, która znajduje się z prawej strony na pasku wpisywania adresu i od razu wyświetli się okienko dodawania strony.

dodanie strony do zakładek w operze


Microsoft Edge

W najnowszej wersji przeglądarki od Microsoftu (podobnie jak kiedyś w Internet Explorer), zakładki nazywają się trochę inaczej, a konkretniej Ulubione. Stronę w Edge do ulubionych można również dodać w szybki sposób, klikając w ikonkę gwiazdki z plusikiem, która znajduje się na pasku adresu po prawej stronie. Wtedy otworzy się okienko, w na którym klikasz Gotowe.

dodanie strony do ulubionych w edge

komentarz 6 stycznia 2022 przez użytkownika Gość
Kiedyś zdarzały się na stronach specjalne przyciski za pomocą których jednym kliknięciem dodawało się stronę która się przegląda do ulubionych. Ale to jeszcze za czasów Explorer a
...