pytanie zadane 10 października 2021 w Nauka i technika przez użytkownika

1 odpowiedź

odpowiedź 10 października 2021 przez użytkownika
edycja 31 stycznia 2024 przez użytkownika

Kartki w kartki to chyba najpopularniejszy rodzaj zadrukowania zeszytów szkolnych i nie tylko. Jest to po prostu zbiór krzyżujących się linii poziomych i pionowych w odstępach od siebie o 0,5 centymetra. Zeszyty w kratkę są chyba najczęściej wykorzystywanym rodzajem, który wykorzystuje się praktycznie na każdym przedmiocie szkolnym. Jedynie do języka polskiego, używa się zeszytów w linię.

Tak wygląda kartka w kratkę:

kartka w kratkę

Ten widok zbioru małych kwadracików, pamięta chyba każdy z nas ze szkoły podstawowej i nie tylko. Jest to chyba najbardziej uniwersalny format zeszytów. Na takich kartkach można zapisywać równania matematyczne, zapisy techniczne oraz inne z nauk ścisłych.

Jeśli nie posiadasz pod ręką zeszytu w kratkę, a potrzebujesz na szybko, możesz sobie takie kartki w kratkę wydrukować samemu na drukarce w domu.

Poniżej szablony do druku w formie A4:

Kartka w kratkę (format ODT) - pobierz

Kartka w kratkę (format DOC) - pobierz

Kartka w kratkę (format PDF) - pobierz

(jeśli chcesz ściągnąć plik na dysk komputera, kliknij prawym przyciskiem myszy na pobierz i wybierz "Zapisz element docelowy jako...")

Po pobraniu pliku wybierz drukuj w danym programie i zaznacz ile chcesz wydrukować kopii kartek.

komentarz 23 października 2021 przez użytkownika Gość

To w sumie można by sobie wydrukować samemu zeszyt do szkoły niż kupować w ksiegarnismiley

komentarz 2 kwietnia 2022 przez użytkownika Gość
Dziękuje serdecznie, kartka w kratę obowiązkowa, a czasami nie można w wekend zwłaszcza w niedziele kupić gdzieś zeszytu w krartkę.
...