pytanie zadane 6 sierpnia 2021 w Gry przez użytkownika Gość
otagowane ponownie 11 sierpnia 2021 przez użytkownika

1 odpowiedź

odpowiedź 6 sierpnia 2021 przez użytkownika
edycja 11 sierpnia 2021 przez użytkownika

Pop it czy też Push Bubble to ostatnio bardzo popularna zabawka zręcznościowa, która również ma zadanie odprężające, relaksujące i odstresowujące. Zabawka ta jest zazwyczaj w całości wykonana z silikonu i występuje w jednym bądź wielu kolorach. 

pop it

Jak bawić się pop it? Zabawa pop it'em polega na wciskaniu silikonowych bąbelków, które w tym czasie wydają lekki dźwięk (coś jak kliknięcie), a następnie odwraca się ją na drugą stronę i zabawę w klikanie zaczyna się od nowa. Zabawka nawiązuje do naciskania bąbli w folii bąbelkowej, z tą różnicą, że tu możemy naciskać silikonowe bąbelki właściwie w nieskończoność. 

Pop it'y sprzedawane w Internecie lub sklepach stacjonarnych, a także na bazarach, mają różne rozmiary, kształty i kolory. Od podstawowych kształtów takich jak koło czy kwadrat, przez kształty zwierząt i przedmiotów, po postacie z bajek, owady czy pojazdy. Jeśli chodzi o kolory to tu paleta się nie kończy. Pop it może mieć jeden, dwa, trzy kolory, a także może być wielokolorowy albo biały czy transparentny. 

pop it w kształcie kaczki

pop it koło

Poza tym można kupić opaski/bransoletki wykonane na wzór bąbelków, które dodatkowo nasączone są płynem odstraszającym komary i inne gryzące insekty. 

pop it bransoletka pasek na komary

Istnieją jeszcze tzw. Simple Dimple, które stanowią kieszonkową wersję pop it'a. Pop it swoją popularność zyskały w 2021 roku. Ich koszt jest zależny do wielkości zabawki i waha się w granicach 7 - 60 zł. 

Film przedstawiający działanie zabawki Pop it:

Wcześniejszą wersją Pop It była zręcznościowa zabawka Pop it Pal (Wyciskacz pryszczy), polegająca na wyciskaniu specjalnej substancji przez otwory znajdujące się w zabawce. Zabawka ma nawiązywać do wyciskania pryszczy.

komentarz 6 sierpnia 2021 przez użytkownika Gość

 świetna zabawa, jak moja córeczka zobaczyła u innych dzieci w piaskownicy tą zabawkę, to od razu mówi że też chce popitę smiley

komentarz 21 września 2021 przez użytkownika Gość
Dzieciaki zwariowały teraz na punkcie tego popita, szacun dla tego co to wymyślił. Niby proste i zabawne te wciskanie kopułek, a tak dzieciaki wciąga.
komentarz 15 stycznia 2022 przez użytkownika Gość
takie proste rozwiązanie a tak wciaga do zabawy
...