pytanie zadane 29 maja 2021 w Informatyka przez użytkownika Gość
Mam problem. Kupiłem niedawno nowego laptopa marki Acer Aspire 3 i niestety od nowości nie działa mi klawisz funkcyjny Fn, przez co nie mogę klawiaturą zciszać i podgłaszać laptop, wygaszać ekranu itp. W ogóle nie reagują klawisze funkcyjne.

Może ktoś mi pomóc?

1 odpowiedź

odpowiedź 30 maja 2021 przez użytkownika

Rzeczywiście w tych modelach czasami zdarza się, że klawisz funkcyjny Fn nie działa. Z reguły jest on obsługiwany przez dedykowaną aplikację dostarczoną przez producenta, gdzie można włączać i wyłączać klawisze funkcyjne. Jeśli tego nie masz, to sprawdź czy nie jest on wyłączony w BIOSie.

Aby wejść w BIOS w laptopie marki Acer, przy uruchamianiu klikaj szybko klawisz F2. Po wejściu w system BIOS, wejdź w zakładkę Main i odszukaj ustawienie Function key behavior: i ustaw go na Function Key, żeby zaczął działać klawisz funkcyjny w notebooku.

Tak to wygląda:włączenie klawisz fn w bios

Teraz wystarczy wyjść z BIOS, oczywiście zapisując nową konfigurację i uruchomić ponownie komputer. Teraz już powinien działać klawisz Fn.

komentarz 11 lipca 2021 przez użytkownika Gość
dzięki zadziałało. Nie wiem po co oni domyślnie ustawiają ustawiają tych laptopach  że fn jest wylaczone przeciez to jeden z najczęstszych przycisków używanych w laptopach. Głównie ściszanie i podglaszanie dźwięku.
komentarz 15 października 2022 przez użytkownika Gość
Dzięki pomogło. Co ciekawe przed aktualizacją BIOS do najnowszej wersji działało a po aktualizacji przestało musiałem znów to ustawiać zgodnie z powyższą poradą. Czyli wgranie nowej wersji firmware laptopa kasuje te ustawienia, bezsensu.
...