pytanie zadane 10 stycznia 2021 w Gry przez użytkownika Gość
Często jak gram w grę komputerową, chciałbym zminimalizować ją do pasku stanu w windowsie, ale nie chce jej zamykać znów uruchamiać. Mogę jakoś ją zminimalizować w trakcie gry?

1 odpowiedź

odpowiedź 24 stycznia 2021 przez użytkownika
edycja 31 stycznia 2024 przez użytkownika

Jako że praktycznie wszystkie gry podczas uruchomienia otwierają się w trybie pełnoekranowym, to gdy gra działa, standardowy pasek zadań w Windowsie znika. Więc trudno grę zminimalizować do przysłowiowego paska, jak to można zrobić z dowolnym działającym programem w systemie. W grze nie ma magicznego znaczka x w prawym górnym rogu, aby to zrobić.

Ale jest to sposób. Aby zminimalizować grę w trakcie działania, klikasz na klawiaturze klawisz Windows (ze znaczkiem Windowsa, ten sam wygląd co menu Start) i w tym momencie gra mimo iż będzie cały czas włączona, zostanie zminimalizowana na pasek zadań:

zminimalizowana gra na pasku zadań

Na powyższym przykładzie, zminimalizowana została gra Baldurs Gate. Teraz można sobie pracować normalnie w systemie. Jeśli klikniesz na pasku grę, włączy się ona z powrotem w tryb pełnoekranowy i będziesz mógł wrócić do gry. Tylko trzeba pamiętać przed zminimalizowanie, aby zapisać rezultat gry, bo ona nadal w tle będzie działać normalne, tylko nie będzie widoczna na pulpicie komputera.

Powyższa opcja jest przydatna, gdy chcemy w trakcie gry zerknąć na solucję lub inną instrukcję w internecie odnośnie gry.

komentarz 27 stycznia 2021 przez użytkownika Gość

Czasami jak samo kliknięcie klawisza windows nie zadziała, warto spróbować kombinacje ⊞ + D

...