pytanie zadane 17 czerwca 2020 w Muzyka przez użytkownika Gość

1 odpowiedź

odpowiedź 17 czerwca 2020 przez użytkownika

W zespole muzycznym Modern Talking obecnie śpiewa tylko jeden wokalista - Thomas Anders, ponieważ duet jaki tworzył z nim Dieter Bohlen rozpadł się w 1987 roku, zaś po jedenastu latach grupa wznowiła działanie, natomiast ostatecznie grupa rozpadła się w 2003 roku. Z tej okazji zagrano ostatni pożegnalny koncert w pełnym składzie, który odbył się w Berlinie.
Przyczyną rozpadu duetu była rzekomo była żona Thomasa, która wtrącała się w sprawy zespołu, chciała być menadżerem grupy i buntowała Thomasa przeciwko Dieter'owi, chcąc by zaczął on karierę solową. Poza tym doszły jeszcze kwestie finansowe między wokalistami. 

Obecnie od roku największe przeboje śpiewa Thomas Anders (właściwie Bernd Weidung) wraz z członkami zespołu, głównie wszystkimi prócz Dieter'a Bohlen'a. Zespół działa pod nową nazwą - Modern Talking Band. Dieter Nohlen założył swój własny zespół Blue System, z którym nagrał 13 płyt. 

Największymi przebojami, klasykami zespołu Modern Talking są takie utwory jak:

- You're My Heart, You're My Soul - wydany w 1984 roku

- You Can Win If You Want - wydany w 1985 roku


 

- Cheri Cheri Lady - wydany w 1985 roku

- Brother Louie - wydany w 1986 roku; jest to piosenka dedykowana Louis'owi Rodriguezowi - aranżerowi albumów i współproducentowi; w teledysku znajdują się sceny z filmu 'Dawno temu w Afryce'


- Atlantis Is Calling (S.O.S. for love) - wydany w 1986 roku


 

- Geronimo's Cadillac - wydany w 1986 roku


 

- Sexy Sexy Lover - wydany w 1999 roku

komentarz 31 grudnia 2021 przez użytkownika Gość

Dzięki, teraz wiem dlaczego tylko jeden będzie śpiewał na sylwestrze marzeńlaugh

...