pytanie zadane 23 września 2019 w Muzyka przez użytkownika

1 odpowiedź

odpowiedź 23 września 2019 przez użytkownika
edycja 7 sierpnia 2023 przez użytkownika

W całej historii zespołu Varius Manx było aż 5 różnych wokalistek.

Zespół, który został założony w 1989 roku, kilkukrotnie zmieniał swoje wokalistki. Varius Manx założyli go bracia Marciniak i Robert Janson, który jest kompozytorem i liderem zespołu do dziś. Początkowo zespół składał się wyłącznie z mężczyzn, gdzie wokalem zajmował się Janson. Po raz pierwszy do grupy dołączyła wokalistka w 1993 roku, która brała gościnny udział w tworzeniu płyty. Była nią Edyta Bartosiewicz. 

Do zespołu Varius Manx na stałe wprowadzono wokal w wykonaniu kobiet pod koniec 1993 roku. Na przełomie lat zmieniały się wokalistki Varius Manx. Ich kolejność wypisałam poniżej:
 

1. Anita Lipnicka
W zespole do 1995 roku. Potem rozpoczęła solową karierę, a jeszcze później                      współpracowała z Johnem Porterem (ma z nim córkę Polę). Obecnie jej mężem jest            Mark Gray. 


 

2. Katarzyna Stankiewicz
W zespole od 1996 roku, po zwycięskim udziale w programie Szansa na sukces.                  Największym hitem stała się wówczas piosenka 'Orła cień', pierwsza piosenka zespołu        w nowym składzie. Później działalność zespołu została zawieszona, a Stankiewicz              wzięła się za karierę solową. Kasia Stankiewicz wróciła do zespołu w 2016 roku i działa        w nim do dziś. Była w związku z Radosławem Łuką, z którym ma syna. 


 

3. Monika Kuszyńska
Pojawiła się w zespole w 2000 roku, gdy opuściła go Kasia Stankiewicz. Pierwszą                piosenką zespołu był 'Maj'. W 2006 roku zespół uległ wypadkowi samochodowemu pod        Miliczem, w wyniku którego wokalistka doznała urazu kręgosłupa i jest sparaliżowana od      pasa dół. Do dziś porusza się na wózku. Karierę wokalną w zespole zakończyła w 2010      roku. Jest żoną Jakuba Raczyńskiego, z którym ma syna Jeremiego i córkę Kalinę. 


 

4. Anna Józefina Lubieniecka
Do zespołu dołączyła w 2010 roku. Premierowym utworem była piosenka 'Jednym                ruchem serca'. W zespole była przez trzy lata. Wcześniej brała udział w programie                Szansa na sukces, a także współpracowała z Piotrem Rubikiem. Od 2014 roku działa          muzycznie jako Lari Lu. 


 

5. Edyta Kuczyńska
Wokalistka w zespole od 2013 roku. Nową płytę rozpoczął singiel 'Mamy teraz siebie'.          Kuczyńska była w zespole do 2015 roku. 

komentarz 20 listopada 2020 przez użytkownika Gość
Aż tyle, myślałam że ze dwie trzy. W każdym bądź razie chyba następczyń szukali z podobnym głosem ;)
komentarz 3 stycznia 2021 przez użytkownika Gość
A czemuż one sié tak rotują w tym zespole?
komentarz 21 stycznia 2021 przez użytkownika Gość
Dziwne.... tyle wokalistek?
komentarz 8 listopada 2022 przez użytkownika Gość
To kto ma prawa do marki tego zespołu, że wokalistki zmieniali? Z reguły jest odwrotnie że wokalista dyktuje warunki.
...