pytanie zadane 23 sierpnia 2019 w Geografia przez użytkownika

1 odpowiedź

odpowiedź 23 sierpnia 2019 przez użytkownika
edycja 4 lutego 2024 przez użytkownika

Taką samą flagę jak Polska ma tylko Polska. Nie ma na świecie dwóch takich samych flag, żadne państwo nie może mieć takiej samej flagi jak inne państwo. Natomiast flagi mogą być do siebie podobne czyli mieć np. takie same kolory, ułożone w takiej samej kolejności. Wówczas muszą się one czymś różnić np. wymiarami czy proporcjami, muszą się one różnić w pewien sposób. 

Flaga Polski jak wiadomo jest biało - czerwona. 

polska flaga

Na świecie jest kilka krajów, które również mają biało - czerwoną flagę, ale nie są one takie same jak polska flaga. Należą do nich:

1. Indonezja - ma flagę z dwoma poziomymi pasami: czerwonym i białym, natomiast kolory te są odwrócone: czerwony jest na górze, a biały na dole. Podobnie jak Polska, Indonezja ma również godło narodowe w środku flagi. 

2. Monako - ma flagę z dwoma poziomymi pasami: czerwonym i białym. Podobnie jak Polska, Monako ma również godło narodowe w środku flagi.

3. Królestwo Merina, Imerina - państwo które leży na terenie Madagaskaru i flagę taką używało w latach 1787 - 1885. Wówczas państwo nie było jeszcze kolonią francuską. 

4. Czechosłowacja - państwo graniczące z Polską, obecnie rozbite na Czechy i Słowację, które miało tymczasową flagę w roku 1918. Później w latach 1990 - 1992 była to flaga Czech oraz flaga krainy historycznej Czech. 

5. Górna Austria - jest to kraj związkowy Austrii, mający biało - czerwoną flagę. 

6. Kantabria - czyli autonomiczna wspólnota znajdująca się w Hiszpanii. Przed 1981 rokiem miała ona również biało-czerwone kolory.

7. Turyngia - kraj związkowy w Niemczech, którego cywilna flaga ma takie same kolory jak flaga Polski. 

...