pytanie zadane 18 sierpnia 2019 w Różne przez użytkownika

1 odpowiedź

odpowiedź 18 sierpnia 2019 przez użytkownika
edycja 13 listopada 2023 przez użytkownika

Jesień to piękna pora roku. Drzewa choć tracą wówczas zieleń, to zyskują na inne kolory. Ich liście zaczynają być złote, żółte, brązowe i czerwone, a opadające na trawę tworzą wspaniały kolorowy, jesienny dywan. Tę porę roku możemy przenieść już teraz do naszych domów tworząc liście z wełny w kolorach jesieni. 

liść z włóczki

Jak zrobić jesienne liście z wełny?  Instrukcja jest bardzo prosta. Wystarczy wełna w odpowiednim kolorze oraz nożyczki. Opcjonalnie przydać się może jeszcze grzebień, ale nie jest konieczny. Tak więc zaczynamy.

Na początek przygotowujemy sobie kawałek włóczki, który składamy na pół. Będzie to długość naszego liścia. Długość włóczki zależy od was, im dłuższa, tym większy, dłuższy liść. 

pomarańczowa wełna złożona na pół

Teraz ucinamy sobie kilka podobnej długości odcinków wełny, które też składamy na pół, ale będziemy je kłaść poziomo w stosunku do pionowego środka liścia widocznego na powyższym zdjęciu. 
Dwa odcinki o mniej więcej tej samej długości - długość nie ma większego znaczenia, gdyż i tak sznurki te będą przycinane - przeplatamy ze sobą. Pierwszy z nich kładziemy pod pionowym środkiem liścia, a drugi na pionowym środku liścia. Końce pierwszego odcinka przekładamy przez oczko drugiego i na odwrót. Mam nadzieję, że dobrze to widać na poniższym zdjęciu.

Potem pociągamy za końce, aż na środkowym sznurku utworzy się supełek. Następnie na pętelce pionowego sznurka robimy supełek, aby boczne sznurki nam się nie ściągały. 

ściąganie włóczki do środka

robienie liścia z wełny

Teraz robimy następne wełny w taki sam sposób. Dodajemy tyle wełny po bokach, jak długi chcemy mieć liść. Na końcu z kawałków wełny z pionowego środka liścia wiążemy supełek.

dwa supełki na wełnie

włóczka na sznurku baza liścia

Teraz możemy, ale nie musimy, rozczesać włóczkę po bokach za pomocą grzebienia, by wszystko ładnie wyrównać. 

Następnie za pomocą ostrych nożyczek, obcinamy końce bocznej włóczki, tworząc kształt liścia. 

obcinanie wełny

W taki sposób powstał nam wełniany, jesienny liść. 

liść z wełny

Takich listków można zrobić więcej i np. powiesić na sznureczku do ozdoby, położyć na ozdobnym talerzyku, używać jako breloczka lub zawiesić na łapaczu snów.

liście zrobione z wełny, włóczki

...