pytanie zadane 16 sierpnia 2019 w Różne przez użytkownika

1 odpowiedź

odpowiedź 16 sierpnia 2019 przez użytkownika

Dziś ciekawa propozycja dla małych odkrywców, zwłaszcza tych lubujących się w morskim świecie. Jeżeli wasze dziecko lubi morskie stworzenia, roślinki żyjące pod wodą i ogólnie morskie życie, to na pewno zabawa ta się im spodoba. Do tego wodnego świata jest jeszcze dołączona latarka, wykonana z papieru, ale robiąca całą robotę, cały efekt. A więc zaczynamy. 

Do koszulki na dokumenty wkładamy białą kartkę papieru. Rysujemy mazakiem permanentnym dno morza, czyli roślinki, zwierzątka, rybki itp. Nasz podwodny świat wygląda mniej więcej tak:

narysowany podwodny świat

Następnie możemy pokolorować kolorowymi mazakami permanentnymi narysowane wcześniej rzeczy, ale możemy zostawić je tak jak wyglądają teraz. My pokolorowaliśmy je na biało, ale przyznam szczerze, że chyba lepiej byłoby je zostawić niepomalowane. 

teraz jeszcze rysujemy na białym papierze latarkę, która świeci, czyli, że widać promień światła. Kolorujemy ją i wycinamy, żeby wyglądała tak jak ta na poniższym zdjęciu:

latarka z papieru

Teraz wyjmujemy białą kartkę z koszulki i wkładamy w to miejsce czarną kartkę. Ważna rzecz! Należy jeszcze rozciąć dłuższy bok koszulki (po tej stronie, po której nie ma dziurek do wpinania w segregator), a sklejamy taśmą klejącą bok krótszy, który zawsze w koszulkach jest otwarty. Musimy tak zrobić, żeby móc świecić naszą latarką od dołu. 

Po włożeniu czarnej kartki, zaczynamy zabawę. Wsuwamy latarkę pod koszulkę i szukamy morskich stworzeń w głębiach oceanu. 

morskie stworzenia widziane w świetle latarki

Zabawę można też wykorzystać do szukania i nazywania przez dziecko przedmiotów, które obejmuje swoim światłem latarka. 

szukanie przedmiotów po ciemku

...