pytanie zadane 21 czerwca 2019 w Różne przez użytkownika

1 odpowiedź

odpowiedź 21 czerwca 2019 przez użytkownika

Dziś opiszę i pokażę na zdjęciach kilka zabaw dla małych dzieci z użyciem lekkich, plastikowych piłeczek. Zabawy te są dobre praktycznie dla dzieci w każdym wieku, mogę powiedzieć już od 1 roku życia dziecka. Wszystko natomiast zależy od chęci dziecka uczestniczenia w danej zabawie, niektóre dzieci będą bawiły się dłużej, a inne krócej (zależy od upodobań). 

1 - Do pierwszej zabawy potrzeba piłeczek, taśmy klejącej szerokiej oraz futryny. Do futryny przyklejmy taśmę. Mogą to być pojedyncze paski taśmy lub połączone tworzące pajęczynę, jak chcecie. Mniejszym dzieciom przyklejamy taśmę niżej. Teraz zadaniem dziecka jest rzucanie lub przyczepianie piłeczek do taśmy. Można to robić dowolnie lub wg jakiegoś rytmu np. czerwona piłeczka, niebieska piłeczka, czerwona piłeczka ... itd. 

piłeczki przyczepione do taśmy klejącej

piłeczki przyklejone do taśmy klejącej

2 - W tej zabawie dziecko może ćwiczyć sobie koordynacje ręka - oko. Potrzebujemy do niej piłeczki, szczypce kuchenne oraz foremkę do muffinek. Dziecko za pomocą szczypiec próbuje złapać piłeczkę z podłogi i umieścić ją w foremce. Może ono kłaść do formy dowolne kolory piłeczek lub możemy mówić mu jaką piłeczkę na teraz złapać. 

umieszczanie piłeczek w foremce za pomocą szczypiec

...