pytanie zadane 16 marca 2019 w Informatyka przez użytkownika Gość

Zainstalowałem od nowa świeżą wersję systemu Linux Mint 19.1 Tessa i mam problem z pakietem biurowym LibreOffice. pakiet jest już domyślnie zainstalowany, ale jego wersja językowa jest po angielsku. Jak ustawić polską wersję językową tego programu? 

W opcjach jest możliwość zmiany języka, ale nie ma tam polskiego do wyboru i nie ma też opcji dodania nowej wersji językowej. Pomocy?

1 odpowiedź

odpowiedź 16 marca 2019 przez użytkownika

Jeśli jest to świeża instalacja Linuksa Mint, to może znaczyć, że jeszcze nie wszystkie wersje językowe programów się dograły do systemu, mimo iż został zainstalowany w polskiej wersji językowej.

Ale możesz ręcznie ściągnąć (zaktualizować) najnowsze pakiety języka polskiego, które odświeżą wersje językowe swoich interfejsów.

Aby to zrobić, wejdź kolejno w Menu -> Preferencje -> Języki otworzy się okienko Ustawień językowych. Kliknij Zainstaluj / usuń języki... 

linux instalacja pakietów językowych

wyświetli się lista języków dostępnych w systemie. Znajdź i zaznacz język Polski (Polish, Poland UTF-8), który znajduje się na końcu listy i kliknij w Zainstaluj pakiety językowe

instalacja pakietów językowych w mint

Teraz system ściągnie i zaktualizuje pakiety języka polskiego do wszystkich programów zainstalowanych w systemie Mint

aktualizacja pakietów językowych w mint

w tym do wszystkich programów pakietu biurowego LibreOffice. Dzięki temu zabiegowi, system już sam zmieni wersję językową Libre na polski.

komentarz 17 października 2019 przez użytkownika Gość
Dzięki za poradę. Dziwne że po instalacji mina w wersji pl,nie instalują się wszystkie pakiety językowe. Sam by nie wpadł że trzeba jeszcze doinstalować dodatkowe pakiety.
komentarz 29 listopada 2019 przez użytkownika Gość
dzieki za pomoc
komentarz 6 stycznia 2021 przez użytkownika Gość
Wielkie dzięki za pomoc. Wojtek
...