seohost
pytanie zadane 8 marca 2019 w Różne przez użytkownika

1 odpowiedź

odpowiedź 8 marca 2019 przez użytkownika

Mazak od flamastra zasadniczo nie różni się niczym prócz nazwy. Jednak istnieje podział według, którego mianem:

- mazaka, flamastra i pisaka określa się przedmiot piszący o grubości kreski do 4 mm, zaś

- markera określa się przedmiot piszący o grubości kreski od 4 mm wzwyż. Służą one głównie do zaznaczania tekstu na kartce bądź do pisania po tablicy. 

mazaki pisaki markery

Prócz tej różnicy w grubości nie ma żadnych innych różnic. Mazaki, flamastry itp. zawierają w sobie rdzeń, który jest nasączony tuszem czarnym, bądź w innym kolorze. Są jednak różne rodzaje mazaków, pisaków, które mają bardzo wszechstronne zastosowania i służą innym celom. 

grubość mazaków

Są np. mazaki tradycyjne, które określa się mianem mazaków zmywalnych, czyli że można je łatwo zmyć z powierzchni tablicy za pomocą gąbki czy ściereczki. 

mazak ścieralny

Są także mazaki niezmywalne czyli tzw. permanentne. Nie da się ich usunąć niczym, choć jeśli macie małe dzieci, które lubią rysować po meblach to możecie spróbować gumki do ścierania, żeby pozbyć się mazaka z mebli

mazaki permanentne

Prócz nich możemy zakupić też mazaki przezroczyste, czyli inaczej transparentne. Takim rodzajem mazaków zaznacza się tekst w gazetach czy drukach, ale nie w książkach. 

komentarz 1 marca 2020 przez użytkownika anonimowy
Jest jeszcze coś takiego jak zakreślacze. Przeważnie są koloru żółtego, jasnozielonego lub różowego. One chyba też zaliczają się do mazaków, bo ta sama technika pisania.
...