pytanie zadane 1 lutego 2019 w Różne przez użytkownika

1 odpowiedź

odpowiedź 1 lutego 2019 przez użytkownika
edycja 4 lutego 2024 przez użytkownika

Kostka ruchu, kostka ruchowa, kostka do zabaw ruchowych lub ćwiczeń gimnastycznych - tak nazwałam tą rzecz. Jest to zabawka, w której dziecko rzuca kostką i po rzucie musi wykonać wylosowane polecenie/ćwiczenie jakie się na kostce pojawiło. Zabawa ta jest skierowana zarówno do grupy dzieci, jak i do jednego dziecka. Można na niej umieścić różne zadania do wykonania, które będą angażować dzieci do aktywności fizycznej. 

Kostkę ruchową można kupić, pobrać gotową z Internetu, wydrukować i złożyć, albo zrobić samodzielnie z kwadratowego pudełka po jakimś produkcie lub wyciąć z tektury. Ja swoją kostkę wycięłam z kartonu. Wszystkie boki mają wymiar 10 x 10 cm. 

szablon kwadratu do złożenia 10x10

Wszystkie boki skleiłam ze sobą za pomocą taśmy klejącej, najpierw wewnątrz, a następnie na zewnątrz kostki. Na koniec mazakiem napisałam, narysowałam ćwiczenia/zadania jakie dziecko będzie musiało wykonać po rzucie np. podskocz jak żabka lub policz do 10 itp.

Zadania dostosowujecie do wieku swoich dzieci w domu lub w grupie. W zależności od tego mogą one być proste, takie które wykona każde dziecko lub trudniejsze dla dzieci starszych. Dodatkowo na kostce mogą pojawić się rysunki, naklejki zwierzątek (jeśli zadanie ich dotyczy). Ściany kostki mogą być oczywiście w różnych kolorach itp. Wszystko zależy od Waszych pomysłów i materiałów jakimi dysponujecie. 

zadania ruchowe do wykonania dla dziecka w formie kostki

gra ruchowa dla dzieci Kostka ruchu

Kostka ruchu to wspaniały sposób na zabawę w przedszkolu, domu, a nawet w szkole. Zadania zawsze możesz dopasować pod siebie. Pamiętaj, że najważniejsze jest to, aby zabawa była bezpieczna i dostarczała dzieciom radości.

...