pytanie zadane 20 stycznia 2019 w Motoryzacja przez użytkownika Gość

Zmieniałem akumulator i niestety radio mi się rozregulowało i teraz woła o kod. Mam kod, tylko nie wiem jak go wklepać?

Mój model to Ford Fiesta Mk6 (rocznik 2005)

1 odpowiedź

odpowiedź 20 stycznia 2019 przez użytkownika
edycja 31 stycznia 2024 przez użytkownika

Fabryczne radio w samochodzie Ford Fiesta MK6, będzie działało bezproblemowo do czasu jeśli nie odetniesz zasilania w samochodzie. Np. poprzez zmianę akumulatora na nowy i będziesz musiał stary odłączyć lub przy jego ładowaniu, gdzie również trzeba odpiąć klemy z akumulatora. Po tym zabiegu dla bezpieczeństwa fabryczne radio się blokuje i trzeba go odblokować odpowiednim kodem, które dostaje się wraz z kupnem samochodu. Jest to zabezpieczenie głównie przed kradzieżą. Jeśli ktoś wymontuje radio z samochodu i będzie chciał wstawić do innego auta, nie uruchomi go bez wpisania hasła bezpieczeństwa.

Oby odblokować firmowe (fabrycznie wbudowane) radio w modelu Ford Fiesta MK6, należy użyć klawiszy numerycznych, które standardowo używane są do ustawiania ulubionych stacji radiowych

odblokowanie radia ford fiesta mk6

Kod składa się z czterech cyfr.

Wprowadzasz je kolejno. Aby wprowadzić pierwszą cyfrę naciskasz klawisz 1, tyle razy aby ustawiła się pierwsza cyfra kodu. Z kolejnymi cyframi kodu robisz tak samo, tylko już kolejnymi klawiszami, wedle schematu:

Klawisz 1 - ustawia pierwszą cyfrę kodu
Klawisz 2 - ustawia drugą cyfrę kodu
Klawisz 3 - ustawia trzecią cyfrę kodu
Klawisz 4 - ustawia czwartą cyfrę kodu

Gdy już wpiszesz wszystkie cyfry kodu, aby potwierdzić klikasz klawisz z cyfrą 5, aby odblokować radio.

komentarz 12 grudnia 2019 przez użytkownika Gość
Dzięki za poradę. Zmieniałem sobie na zimę akumulator, bo stary już mi nie trzymał napięcia. Wracam sobie od sprzedawcy, a tutaj mi radio nie działa i nie mogę słuchać muzy. Wiem że to zabezpieczenie jakby ktoś ukradł radio ale szkoda że tak skomplikowane jest te wklepywaniu kodu do radia. Trzeba sszukać w necie.
komentarz 30 października 2021 przez użytkownika Gość

Ale nieoczywiste, ale w sumie się nie dziwie przy tak małej ilość przycisków na radiu.

Dziękuje bardzo, bo sobie kilka dni temu kupiłem fiestkę i sprzedający dał mi tylko kod i zero wytłumaczenia jak go wprowadzić, a że człowiek sobie zmienił akumulator przez zimą na nowy i pojawił się problem... no ale od czego jest internet tutaj można wszystko znaleść.enlightened

komentarz 21 listopada 2021 przez użytkownika Gość
dziękuję, wszystko działa :)
...