pytanie zadane 17 grudnia 2018 w Internet przez użytkownika Gość
edycja 17 grudnia 2018 przez użytkownika

1 odpowiedź

odpowiedź 17 grudnia 2018 przez użytkownika
edycja 31 stycznia 2024 przez użytkownika

Portal kz1.pl jest serwisem typu pytań i odpowiedzi. Takich portali jest kilka w polskim internecie. 

Jedną z głównych funkcjonalności portalu, jest oczywiście zadawanie pytań i otrzymywanie na nie odpowiedzi. Ale drugą ważną cechą kz1.pl, jeśli nie przeważającą, są działy w których pisane są ciekawe autorskie artykuły tematyczne, w podobnym charakterze jak to jest na blogach tematycznych. Zakres artykułów na naszym portalu, jest naprawdę szeroki, obejmujący kilkanaście kategorii tematycznych. Staramy się, aby były one jak najbardziej rzetelne i napisane w sposób ciekawy. Jeśli tak nie jest, zawsze istnieje możliwość napisania tego w komentarzu pod tekstem lub napisania do nas na e-mail: admin@kz1.pl

Oryginalność portalu kz1.pl, przejawia się właśnie z połączenia tych dwóch funkcjonalności. Dodatkowo tworzymy różnego rodzaju narzędzia internetowe, które mogą okazać się pomocne na co dzień dla polskiego internauty. Są to m.in. kalkulatory, generatory, przeliczniki i inne narzędzie internetowe online, które ułatwiają codzienne życie lub dostarczają ciekawych informacji.

A co do samego skrótu w domenie. Tak wyglądała pierwsza wersja logo portalu:

stare logo kz1.pl

Czyli tak jak widać, nazwa domeny wzięła się od pierwszych liter pełnej nazwy portalu, czyli 

Kto Zapyta 1-wszy

Oczywiście umieszczenie tych wszystkich słów, byłoby kłopotliwe (zbyt długa domena), dlatego też użyty został skrót, który pozwala użytkownikom szybko wpisać adres w pasku przeglądarki internetowej. Do tego domenę trzyznakową, dużo łatwiej zapamiętać i szybciej się wpisuje w przeglądarce internetowej.

A tak wygląda obecne logo kz1.pl (skrócone):

logo kz1.pl
 

Natomiast pod tym linkiem, znajdziesz wszystkie profile związane z naszym portalem kz1.pl - linktr.ee/kz1.pl

komentarz 3 marca 2019 przez użytkownika Gość
Rzeczywiście w samej domenie powinno być jak najkrótsze wyrażenie, bo wygodniej i szybciej się wpisuje adres strony, no i łatwo zapamiętać. Także dobry ruch.

A pozatym dzięki bo dobrą robotę robicie, już któryś raz wpadam na wasz portal po jakąś informację lub pomoc w problemach z kompem. Pozdrawiam
komentarz 5 marca 2021 przez użytkownika Gość
No i dobrze, wole krótkie adresy stron, łatwiej jest zapamiętać i wpisać w przeglądarkę.
komentarz 17 września 2021 przez użytkownika Gość
Chwytliwa nazwa portalu, i co najważniejsze łatwa do zapamiętania
...