seohost
pytanie zadane 16 grudnia 2018 w Różne przez użytkownika

1 odpowiedź

odpowiedź 16 grudnia 2018 przez użytkownika

Takiej zabawki jeszcze nie robiłam nigdy wcześniej. Przyznam, że nie tylko dzieci się bawiły, ale ja również, zarówno przy robieniu domku 3D, jak i potem. Starsze dzieci mogą taką zabawkę wykonać samodzielnie lub z naszą małą pomocą. Domek lub coś innego co stworzycie, jest wykonany z 4 kartek papieru plus jedna na dach. Tworzy się swojego rodzaju kolorowankę, którą potem można pokolorować w dowolny sposób. Taki rozkładany domek 3D z kartki zajmuje mało miejsca, więc jak jest złożony można zabrać go ze sobą właściwie wszędzie. 

Na początek musimy przygotować sobie 4 kartki w kształcie kwadratu i nożyczki. Kwadratową kartkę składamy na pół w każdą stronę, by potem powstały nam takie oto linie:

kwadratowa kartka pozaginana

Teraz przecinamy go po dolnej środkowej linii. 

tworzenie domku z kartki papieru

Następnie nakładamy jeden powstały właśnie dolny kwadrat na drugi. Oba ze sobą sklejamy.

sklejamy kartę papieru

Robimy tak z pozostałymi trzema kartkami. Teraz na każdej z nich wycinamy otwory na drzwi, jeśli chcemy i rysujemy w środku meble i inne rzeczy charakterystyczne dla danych pomieszczeń w domu czyli łazienka, kuchnia, salon, pokój itd. U mnie wygląda to tak:

- salon

rysunek salon

- pokój

rysunek pokój

- łazienka

rysunek łazienka

- kuchnia

rysunek kuchnia

Teraz musimy całość ze sobą skleić, zostawiając jeden bok. Wszystko widoczne na zdjęciu oraz w filmiku na końcu. Możecie też całość skleić na początku, a potem rysować pomieszczenia.

trójwymiarowy domek z kartki

Na koniec pora na dach. Robimy go też z karki papieru. Składamy ją, tak by uzyskać trójkąt, obcinamy górny róg, dodatkowo możemy wyciąć tak, żeby był komin. Wklejamy go na nasz domek trójwymiarowy i ozdabiamy rysując dachówkę.

domek z dachem 3d

dom trójwymiarowy zrobiony z kartki papieru

Tak wygląda efekt końcowy:

...