pytanie zadane 7 października 2018 w Gry przez użytkownika Gość
otagowane ponownie 1 lutego 2024 przez użytkownika

No właśnie, czy ktoś się orientuje czy jest polska wersja językowa gry Baldur's Gate: Siege of Dragonspear???

Nie bardzo znam angielski, a z chęcią pograłbym sobie w tą grę.

1 odpowiedź

odpowiedź 7 października 2018 przez użytkownika
edycja 28 września 2021 przez użytkownika

Baldur's Gate: Siege of Dragonspear jest dodatkiem do gry Baldur's Gate 1: Enhanced Edition i jego fabuła rozgrywa się między pierwszą, a drugą częścią sagi.

Na chwilę obecną (20.09.2021)  jest oficjalne spolszczenie do tego dodatku (patrz na aktualizację dole). 


Z oficjalnych informacji - w 2016 roku na Twitterze zapytano się Trenta Ostera, CEO firmy Beamdog, która stworzyła Siege of Dragonspear, czy będzie polska wersja językowa. Jego odpowiedź brzmiała:

Yes, we are just working out our localization plans

Link do twitta - https://twitter.com/TrentOster/status/716302656986333184

Minęły dwa lata i cisza sad

Jeśli bardzo Ci zależy na informacji o spolszczeniu, proponuję śledzić poniższy wątek na forum firmy Beamdog - https://forums.beamdog.com/discussion/50241/baldurs-gate-siege-of-dragonspear-kwestia-polskiej-wersji

oraz na forum Children of Bhaal, czyli miłośników gry Baldurs Gate  - http://athkatla.cob-bg.pl/viewtopic.php?t=6788

---
Edit (25.09.2019)

Pojawiła się ciekawa informacja. 15 października 2019 będzie premiera gry Baldur's Gate: Enhanced Edition w Edycji Kolekcjonerskiej w której zawarty będzie również dodatek Siege of Dragonspear z polskim tłumaczeniem! Co prawda tylko sam tekst bez dubbingu, ale to już większość graczy by zadowalało. Za wydanie edycji gry bierze się słynne CDP, więc możemy być pewni dobrej jakości tłumaczenia. Minusem jest to, że ta edycja jest tworzona konkretnie na konsolę Nintendo Switch i PS4. Chociaż w sumie czy to na PC czy konsolę, gra i teksty są te same, więc gdy będzie tłumaczenie, włączenie jej do gry na GOGu lub Steam, nie powinno być wielkim problemem.

W sklepie 3Kropki pojawiła się przedsprzedaż - https://www.3kropki.pl/p/baldurs-gate-enhanced-edition-pl-ps4.html

I najciekawszy cytat z opisu:

 Dodatek Baldur’s Gate: Siege of Dragonspear Tłumaczenie tekstowe

Także, jeśli masz wykupioną grę na PC, możesz jeszcze trochę poczekać na tłumaczenie PL, ale wygląda na to że jest bliżej niż dalej ;)

--- Aktualizacja 19.12.2020 ---

Uwaga, uwaga jest już tłumaczenie PL do dodatku Siege of Dragonspear. Na razie w formie moda, który trzeba ręcznie doinstalować, ale w najbliższej przyszłości producent Beamdog powinien dodać ją w formie aktualizacji.

Tutaj spolszczenie do dodania i instrukcja instalacji - http://www.shsforums.net/files/file/1266-polish-language-localization-for-bg-siege-of-dragonspear/


--- Aktualizacja 20.09.2021 ---

Oczywiście na GOG.com jest już dostępna gra z polską wersją językową. Bez żadnego kombinowania z dogrywaniem spolszczenia. Przetłumaczone są tylko napisy, bo dźwięk jest nadal po angielsku i raczej już tak zostanie.

Link do gry - https://www.gog.com/game/baldurs_gate_siege_of_dragonspear

komentarz 16 października 2019 przez użytkownika Gość
Dzięki za szczegółowe opisanie problemu z tym tłumaczeniem.

Dziś sprawdziłem i są już w sprzedaży te edycje kolekcjonerskie na PS4 i Nintendo. Na PC na razie cisza. Ale zastanawiam się czy nie można by stamtąd wyciągnąć plików z tłumaczeniami na język polski i podmienić pliki angielskie w wersji na komputer? Jeśli nie zmieniali nic w dialogach, to teoretycznie powinno się dać, skoro ludzie sami tworzą mody do Baldura i grzebią w plikach źródłowych.
komentarz 19 grudnia 2020 przez użytkownika Gość
Czyli to prawda że już jest spolszczenie? No wreeeeeeszcie. Żeby tyle czekać na spolszczenie w sumie nie dużej gry albo wręcz można by rzecz dodatku do Baldura.
komentarz 6 maja 2021 przez użytkownika Gość
Na GOG.com też już dodali polską wersję językową, więc kupuje i muszę zagrać w ten łącznik baldursów :)
...