dhosting
pytanie zadane 14 maja 2018 w Internet przez użytkownika anonimowy

Chciałbym zrobić zrzut (screen) całej swoje strony. I niestety klawisz PrintScreen tutaj się nie nadaje, bo zrobi mi zrzut tylko części widocznej strony, a ja potrzebuje całej kompletnej od góry do dołu.

Można to jakoś zrobić, bez instalowania dodatkowych programów? Moja przeglądarka to Opera.

1 odpowiedź

odpowiedź 16 maja 2018 przez użytkownika

Jeśli posiadasz Operę, to tym lepiej bo taki zrzut całej strony możesz zrobić z jej poziomu, bez instalacji dodatkowego oprogramowania. Zresztą identycznie robi się to na Chrome.

Gdy masz już otwartą stronę w przeglądarce, klikasz na niej prawym przyciskiem myszy i wybierasz opcję Zbadaj element

opera zbadaj element


Następnie na dole otwartego okna, klikasz ikonkę urządzenia mobilnego (Toggle device toolbar) lub  przez skrót klawiaturowy Ctrl + Shift + M, aby przełączyć w tryb przeglądania strony dla komórek
 

podgląd widoku mobilnego w operze


Gdy strona przełączy się w ten tryb, należy podgląd strony powiększyć do pełnego okna (czyli tak, jak powinna przeglądarką stronę widzieć), no chyba że chcesz zrobić screen strony w wersji mobilnej. Aby to zrobić chwytasz myszką dwie pionowe kreski (||) i przeciągasz w prawą stronę.
 

pełny rozmiar strony w podglądzie opery


Gdy powiększysz stronę do optymalnego rozmiaru, w prawym górnym roku klikasz w ikonkę trzech kropek, jak na zdjęciu poniżej i wybierasz opcję Capture full size screenshot
 

zrzut całej strony z poziomu przeglądarki


Teraz czekasz i po chwili w pobranych zapisze się screen całej strony internetowej, który wygląda jak poniżej (przykład kz1.pl):
 

zrzut całej strony kz1.pl

...