dhosting
w Informatyka przez użytkownika

Chciałem sobie zainstalować menadżer poczty Windows Live Mail, który jest w pakiecie Podstawowe programy Windows 2012. Miałem gdzieś starą instalkę tego pakietu, którą ściągnąłem ze stron Microsoftu.

Ale niestety gdy chce ją zainstalować, to przez chwilę instaluje, ale po chwili wyświetla się komunikat błędu

Nie można zainstalować programów

Spróbuj ponownie zainstalować programy pakietu Podstawowe programy Windows

Wystąpił nieznany błąd.

Błąd: 0x800c0006

Źródło: WaitForCatalog

windows live mail błąd 0x800c0006

Instalacja jest w Windows 7 i nie wiem co może być tego przyczyną, a nie chce instalować innych klientów poczty, bo ta mi najlepiej pasuje. Zna ktoś rozwiązanie tego problemu???

1 odpowiedź

przez użytkownika

Problem polega na tym, że prawdopodobnie sam Microsoft usunął program instalacyjny ze swoich serwerów. Wersja paczki Podstawowe programy Windows 2012 którą instalujesz, jest zapewne wersją online, czyli przy instalacji pobiera składniki do instalacji z internetu. Jako że nie ma ich na serwerach, to wyskakuje powyższy błąd.

Rozwiązaniem jest instalacja programu z wersji offline (Windows Essentials 2012 (Microsoft Offline Installer) wlsetup-all.exe). Nawet na stronie Microsoftu podają takie rozwiązanie. Tylko co z tego, jeśli programu wlsetup-all.exe nie ma na serwerze.

Tutaj przychodzi na pomoc webarchive, które zrobiło kopię pliku z serwerów Microsoftu i można z niego pobrać program instalacyjny w wersji offline (wersja PL):

http://web.archive.org/web/20160423184356/http://wl.dlservice.microsoft.com/download/C/1/B/C1BE7677-9A06-441F-BC74-02DBB9E3E82C/pl/wlsetup-all.exe

Zawsze też można pobrać program, gdzieś w internecie, ale serwery Microsoftu (lub ich kopie), są bardziej wiarygodne.

Porada będzie działać również dla poniższych programów, gdyż wchodzą one w skład Windows Live Essentials 2012:

  • Microsoft OneDrive
  • Writer
  • Messenger
  • Galeria fotografii i Program Movie Maker
przez użytkownika
Wielkie dzięki za pomoc!
przez użytkownika
Dziękuj za udostępnienie wersji offline, wywalilam sobie life i mam problem:)
przez użytkownika

19 marca 2018. Wielkie dzięki za informację o tym archiwum, właśnie ściągnąłem, nagrałem na płycie aby mieć na wszelki wypadek na przyszłość i bez problemów zainstalowałem. Wcześniej też mi wyskakiwał ten błąd. Siódemka to rewelacyjny system, ale nie ma w sobie niestety poczty. Oczywiście, że M usunął ze swoich serwerów ten świetny program poczty. Dlaczego? Aby zmuszać do kupowania dziesiątki.

przez użytkownika

Cały dzień szukałem rozwiązania i tu na stronce znalazłem. Miałem problem z Windows Photo Gallery , program nie uruchamiał się , skorzystałem z rozwiązania  offline i udało się. Najważniejszą informacją dla mnie było to że  Microsoft usunął program instalacyjny ze swoich serwerów czego nie wiedziałem.

...