pytanie zadane 18 lipca 2017 w Kuchnia przez użytkownika Gość

1 odpowiedź

odpowiedź 18 lipca 2017 przez użytkownika

Plastikowe patyczki od lizaka mają zazwyczaj dziurkę na końcu, która jest przykryta lizakiem. Widać ją dopiero po zjedzeniu lizaka. Napisałam, że zazwyczaj, ponieważ są też takie lizaki, które tej dziurki nie mają. 

Dziurka w patyczku od lizaka może przypominać nieco tą jaka jest w gwizdkach. Oczywiście dziurka ta nie służy do gwizdania. Jej cel jest taki, że przed nałożeniem lizaka na patyczek wpuszcza się do tej dziurki syrop, który pozwoli solidnie trzymać lizak na patyczku tak by się nie kręcił i nie zsuwał z niego

lizak na patyku

dziurka w patyczku od lizaka

Lizaki najczęściej występują w wersji kuli na patyku, ale są też lizaki serduszka lub zakręcone, szczególnie widoczne na różnego rodzaju festynach. Coraz bardziej popularne stają się też lizaki laski, które kupuje się głównie przed świętami Bożego Narodzenia. Lizaki można też zrobić domowym sposobem:

- lizaki malinowe,
- cake pops, czyli lizaki z ciasta.

Na świecie jednak najpopularniejszymi lizakami są Chupa Chupsy, produkowane w Hiszpanii. Co ciekawe logo tego lizaka, czyli wzór stokrotki z nazwą na środku zaprojektował Salvador Dali. 

Postacią najbardziej kojarzoną z lizakiem jest Kojak, a dokładniej porucznik Theo Kojak, bohater serialu kryminalnego o tym samym tytule. 

komentarz 21 maja 2020 przez użytkownika Gość
Chodzi o tą boczna dziurkę na patyczku? Bo w sumie są jeszcze takie które mają też u góry dziurkę bo patyk jest w sumie rurka i dodatkowo ta mała dziurkę z boku, która znajduje się od strony lizaka.
...