pytanie zadane 17 lipca 2017 w Kuchnia przez użytkownika

placki z płatków owsianych

1 odpowiedź

odpowiedź 17 lipca 2017 przez użytkownika

Placki z trzech składników, które przygotujesz w 5 minut, mając wszystkie potrzebne produkty w domu, gdyż nie zajmie Ci to więcej czasu. Placki owsiane są syte, zdrowe, pyszne i szybkie w przygotowaniu. Koniecznie musicie je wypróbować. Poniżej podaję ilość składników. Z podanej porcji wychodzi około 4-5 placków.

Składniki:

- pół szklanki płatków owsianych górskich błyskawicznych,

- pół banana,

- całe jajo. 

Wykonanie:

Wszystkie składniki umieszczamy w misce lub w blenderze; tak jak będzie Wam wygodniej je ze sobą połączyć (blender zrobi to za was). Składniki muszą dobrze się ze sobą połączyć. 

pół banana, płatki owsiane i jajko

Następnie rozgrzewamy odrobinę oleju na patelni. Nakładamy łyżką porcję ciasta na placki i smażymy z obu stron do zarumienienia. Placki możecie usmażyć małe bądź duże, z tym że tej porcji wyjdzie Wam około jeden/dwa duże placki. Wszystko według uznania. 

placki z trzech składników

Gotowe placki owsiano-bananowe podaje się z jogurtem/skyrem (naturalnym bądź smakowym), owocami, dżemem itp. Placki te można jeść zarówno na śniadanie, kolację lub drugie śniadanie do pracy/szkoły. Można je jeść na ciepło lub zimne, same lub z dodatkami, o czym już wcześniej wspomniałam. Jak widać możliwości jest wiele, dla tak szybkich i prostych w przygotowaniu placków. 

...