pytanie zadane 17 lipca 2017 w Różne przez użytkownika

2 odpowiedzi

odpowiedź 17 lipca 2017 przez użytkownika

pudełko z niekończącym się sznurkiem

To zabawa zdecydowanie dla młodszych dzieci, które lubią dotykiem poznawać różne rzeczy. Do pudełka plastikowego po kaszy lub innego zamykanego wkładamy tasiemki, sznurki, wstążki o różnej fakturze. Mogą to być zarówno śliskie wstążki, rzep, cienkie i grube sznurki, coś z koralikami itp. 

różnej gramatury sznurki wstążki

Sznurki wiążemy ze sobą, tak by po rozłożeniu stworzyły jeden długi sznurek. W nakrętce od pudełka/słoika wycinamy lub wypalamy dziurę, a całe pudełko możemy ozdobić naklejając na nie wzory wycięte z np. samoprzylepnego papieru. 

Teraz do środka pudełka chowamy kolejno nasz długi sznurek, pamiętając by jeden z końców przewlec przez dziurkę w nakrętce. Całość dobrze zakręcamy. 

plastikowe pudełko ze sznurkami w środku

Teraz możemy dać już dziecku zabawkę z niekończącym się sznurkiem. Taka zabawka rozwija u dziecka motorykę małą, doskonali narząd dotyku oraz uczy rozpoznawania różnych materiałów, ich kolorów itp. 

wyciąganie sznurka z pudełka

odpowiedź 10 maja 2019 przez użytkownika

Zamiast sznureczka można też użyć pasków z filcu. Wkładamy je do butelki z szerokim otworem lub do pudełka i dajemy dziecku by je wyciągało. Później może spróbować wkładać je z powrotem do butelki, ćwicząc przy tym palce. 

filcowe paski w butelke

wyciąganie filcu z butelki

...