pytanie zadane 17 lipca 2017 w Różne przez użytkownika

1 odpowiedź

odpowiedź 17 lipca 2017 przez użytkownika

Ta zabawa pomaga w nauce liczenia, nazywania cyfr, rozpoznawania konkretnej z nich, szeregowania ich. Dziecko musi poszukać liczbę widniejąca na pniu drzewa, a następnie odnaleźć pasującą do niego liczbę jabłek. Można też bawić się z dzieckiem pokazując mu koronę z daną liczbą jabłek, a ono musi odnaleźć odpowiednie drzewo lub na odwrót. Ponadto zabawa uczy małej motoryki, gdy dziecko musi włożyć w odpowiednie miejsca koronę drzewa. Gotowe drzewka dziecko może ustawiać w kolejności rosnącej lub malejącej, ustawiać za drzewkiem tyle klocków czy samochodów ile jest jabłek na drzewie itp. Sposobów na wykorzystanie drzewek jest mnóstwo i ogranicza nas tylko nasza wyobraźnia. 

Żeby zrobić drzewka matematyczne musicie na rolkach po papierze toaletowym mazakiem napisać cyfry od 1 do 10 (dla starszych dzieci można zrobić większy przedział). Na górze rolki robimy dwa nacięcia a taki sposób, żebyśmy mogli wsadzić w nie koronę drzew. 

rolki po papierze z cyframi

Z zielonego brystolu lub bloku technicznego wycinamy kształt korony drzew i za pomocą czerwonego mazaka rysujemy jabłka z odpowiednią ich liczbą. Na jednej jedno jabłko, na drugiej dwa, na trzeciej trzy itd. Oczywiście możecie narysować dowolne owoce. 

korony drzew z papieru

Teraz wystarczy już umieścić koronę w pniu drzewa - odpowiednia ilość jabłek z odpowiednią cyfrą i gotowe. Już można bawić się matematycznymi drzewkami. 

matematyczne drzewka

...